Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Něco na něm je

Autor článku David Lorenc to vyjadril presne:
„„Souhlasím s tím, že někdy může být moderní umění předmětem posměchu, ale je cestou, jak vyjádřit naši vlastní kreativitu. Pro někoho je k posměchu, jiní v něm mohou najít velký duchovní smysl.“

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
yuko

Něco na něm je

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
xxx3

jiná odpověď

To je velmi těžké. Moderní umění je pouze zastřešující název pro široké spektrum děl, které nemusí mít nic společného – snad jen dobu vzniku. To je podobné, jako zjišťovat názor na současnou hudbu. Nejprve by člověk musel jasně sdělit, co konkrétně má na mysli. Současné umění nejsou pouze „zapomenuté“ brýle. Takové a podobné případy se čas od času stávají. Fakt je ten, že otázka „co to je umění“ nikdy nebyla jednoznačně zodpovězena. Je (byl)uměním třeba Duchampův pisoár? Řada lidí by asi řekla, že v žádném případě. Přesto je tohle dílo zmíněno prakticky v každé knížce o moderním umění.
Dobré je připomenout, že řada děl, která je dnes veřejností považována za vysoké umění, byla zase pro změnu ve své době brána jen jako řemeslo.

Upravil/a: xxx3

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
střevo

Nehodí se nikam

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fcoop

jiná odpověď

Je umění a umění.
Vše se vyvíjí.
To ale neznamená – automaticky – že k lepšímu.
To je tak složité a „košaté“ téma,že se ani nepokouším to nějak definovat.
Je asi jasné,že všechno bylo jednou moderní.

Byl jsem jednou na koncertě.....­......vážné,mo­derní,současné hudby..........a už nikdy víc.
Stačilo.
Když jsem pozoroval ty aplaudující,nadšené diváky,ty výkřiky:„Bravo“­......a to byla starší generace!....­..nutně mě musela napadnout úvaha:„Kdo je tady idiot? Já,nebo oni?“
Nevím.

Upravil/a: fcoop

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Anikitos

Připadá mi směšné

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Michálek1245

Asi bych řekl, že jak kam a v případě moderního umění hodně záleží na kontextu toho, kde se nachází. Jinak samozřejmě asi nikdo nezpochybňuje, že namalovat Monu Lisu nebo strop Chrámu svatého Víta bylo složitější než nalepit banán na stěnu. Na druhou stranu se ale podívejte třeba na prodej moderního umění u https://www.ga­lerieubetlemske­kaple.cz/prodej-soucasneho-a-moderniho-umeni/ a zjistíte, že když je kupec, tak je jakákoliv cena adekvátní. :)

Avatar uživatele
led

Dodatok k citátu. Niekedy moderné umenie ako nepochopiteľné mnohí odsudzujú

před 2862 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
talka

SOUHLAS

před 2862 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek