Avatar uživatele
anonym

Co je imobilizer?

co to je imobilizer a jak funguje v autě.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4110 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
EliiiseQ

Mobilizér je elektronické zařízení integrované v automobilu. Brání naběhnutí motoru, pokud by nebyl vložen správný klíč. To znemožňuje potenciálním zlodějům, aby nastartovali motor aniž by měli originální klíč.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Auto TOPRA

Imobilisery jsou dnes již standardně dodávány do většiny nových vozů. Tyto imobilisery jsou pevně spojeny s řídícím počítačem, který ovládá celý systém. Když řídící jednotka zjistí, že systém nebyl deaktivován vsunutím originálním klíčem s čipem, neumožní nastartování vozu zamezením přívodu elektrického napětí do čerpadla či do startéru vozu. Nevýhodou originálních imobiliserů je, že se dají lehce překonat výměnou řídící jednotky vozu, kterou si může zloděj k danému typu vozu rovnou přinést. Tomuto lze předejít například instalací tajného vypínače (600,-Kč v Auto Topra) nebo autoalarmu (4000,-Kč), který je již standardně vybaven přídavným imobiliserem startování. U dieselových motorů se nedoporučuje blokovat palivové čerpadlo z důvodů mazání motoru naftou.

Zdroj: www.topra.cz

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

Imobilizér - Zabezpečovací zařízení, které brání nastartování automobilu bez originálního klíče. Tento klíč má v sobě zabudovanou elektronickou jednotku, která vysílá tajný kód do imobilizéru. Kód vlastního klíče se nedá změnit, lze jej však uložit do libovolné řídící jednotky imobilizéru. Pro tento typ imobilizéru nejsou potřebné další manuální zásahy, při vypínání a zapínání zapalování je systém automaticky v činnosti.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava