Co je imobilizer?

co to je imobilizer a jak funguje v autě.

Nejlepší odpověď
EliiiseQ

Mobilizér je elektronické zařízení integrované v automobilu. Brání naběhnutí motoru, pokud by nebyl vložen správný klíč. To znemožňuje potenciálním zlodějům, aby nastartovali motor aniž by měli originální klíč.

Další odpovědi
Auto TOPRA

Imobilisery jsou dnes již standardně dodávány do většiny nových vozů. Tyto imobilisery jsou pevně spojeny s řídícím počítačem, který ovládá celý systém. Když řídící jednotka zjistí, že systém nebyl deaktivován vsunutím originálním klíčem s čipem, neumožní nastartování vozu zamezením přívodu elektrického napětí do čerpadla či do startéru vozu. Nevýhodou originálních imobiliserů je, že se dají lehce překonat výměnou řídící jednotky vozu, kterou si může zloděj k danému typu vozu rovnou přinést. Tomuto lze předejít například instalací tajného vypínače (600,–Kč v Auto Topra) nebo autoalarmu (4000,–Kč), který je již standardně vybaven přídavným imobiliserem startování. U dieselových motorů se nedoporučuje blokovat palivové čerpadlo z důvodů mazání motoru naftou.

Zdroj: www.topra.cz

panenka

Imobilizér – Zabezpečovací zařízení, které brání nastartování automobilu bez originálního klíče. Tento klíč má v sobě zabudovanou elektronickou jednotku, která vysílá tajný kód do imobilizéru. Kód vlastního klíče se nedá změnit, lze jej však uložit do libovolné řídící jednotky imobilizéru. Pro tento typ imobilizéru nejsou potřebné další manuální zásahy, při vypínání a zapínání zapalování je systém automaticky v činnosti.

martinrimane

Imobilizér je elektronické zabezpečení vozidla pro neopravnenemu nastartování. Ve vozidle je jednotka buď přidána nebo součást vozidla která má v sobě uložený klíč pokud dojde k shodnemu načtení klíče a jednotky motor jde nastartovat pokud ne motor Ne nastartuje auta fiat to mají trochu jinak tam je tato jednotka pořád ode cena do té doby dokud neskusite nastartovat třeba klíčem bez čipu potom dojde k uzamčení této jednotky proto kdyby jste někdo chtěly ukrást Fiata tak nejdřív odstrihnete 4 a 15 drát od řidiči jednotky nebudou vám sice ukazovat přístroje ale pojedete. Samozřejmě to musíte udělat dříve než spojité drati pod volantem když to uděláte opačně dojde k uzamčení této jednotky a odemknout půjde až se správným klíčem