petka

Co je Ceasar salát?

Je Ceasar salát název salátu nebo druh salátu jako je třeba ledový salát?

Nejlepší odpověď
annas

Je to salát připravovný ze salátu, nikoliv odrůda. Něco z jeho historie.

Jako nejpravděpodob­nějšího „vynálezce“ historici považují restauratéra Caesara Cardiniho (1896–1956), původem Itala, který po I. Světové válce emigroval do USA. Žil v San Diegu, ale svou restauraci spravoval v Tijuaně v Mexiku, aby obešel tehdejší prohibici. Podle výpovědi jeho dcery Rosy salát vznikl v Den nezávislosti (4.7.) v roce 1924 náhodnou improvizací , kdy do jeho restaurace přijela hromada alkoholuchtivých amíků. Cardinimu docházely suroviny, ale nechtěl si nechat utéct kšeft a tak jako zkušený obchodník šikovně zapřemýšlel. Napadl ho salát. Z toho, co mu v kuchyni zbývalo, vytvořil dressing a aby jídlu dodal na zajímavosti, sám jej míchal a podával na servírovacím vozíku přímo u stolu každého z hostů. Salát sklidil velký úspěch a jeho sláva se začala šířit geometrickou řadou. Hosté se do restaurace začali sjíždět především kvůli tomuto zázraku.

Více na:

Zdroj: http://kulina­rinky.cz/salat-caesar-kral-salatu/

Další odpovědi
BEAES

Je to takový pokrm…

  1. slaninu dejte na pánev a smažte dvě až tři minuty po obou stranách. Pak ji vyjměte. Do pánve nasypte kostičky chleba a na středním plameni je smažte minutu až dvě, aby získaly správnou chuť a křupavost.
  2. listy salátu rozdělte na talíře. Rozpulte avokádo, odstraňte pecku

a rozkrájejte ho na větší kusy. Rozložte je na salát. Na něj natrhejte také kousky prsíček a navrch nalámejte slaninu. Vše posypte krutony.

3. salát pokapejte zálivkou, poprašte parmazánem a drceným pepřem.

hanulka11

já mám trochu jiný recept-vyzkoušejte

Kuřecí prsa naklepeme, osolíme, opepříme a opečeme na rozpáleném oleji. Když opečené maso vychladne, nakrájejíme je na kostičky nebo na nudličky,opečeme i slaninu. Salát omyjeme, rozděláme na listy a natrháme na kousky. Ve vodní lázni vymícháme žloutek do pěny, přidáme dijónskou hořčici, majonézu, citrónovou šťávu a sůl.Do mísy natrháme salát,na něj nakrájené kuřecí maso,opečenou anglickou slaninu a krutony z toustového chleba nakrájené na proužky,zakapneme dresinkem a posypeme hoblinkami parmazánu, zbylé krutony podáváme k salátu.