panxnotdead

Co je a bylo v zahraničí o dost levnější a tady ne?

Nejlepší odpověď
anonym

V jakém období a v jakém zahraničí?
Za totality tady bylo levně, ale nic k sehnání a nekvalita.
Pokud se něco z dovozu z kapitalistické ciziny náhodou v obchodě objevilo, tak se to na krám ani nedostalo. A cena byla nesrovnatelně vyšší než stejný výrobek
v zahraničí. Papaláši ale měli svoje prodejny, tak ti se zásobovali kapitalistickým zbožím tam, za velmi výhodné ceny.

Další odpovědi
mosoj

Nic se nezměnilo. Dnes mají papaláši také svoje prodejny a dokonce i banky.

Doplňuji:
Kdyby jsi se ptal opačně tak by odpověď zněla, jídla a chlast v poslanecké sněmovně.

Drap

V kterém zahraničí ? V každé zemi je to trochu jinak.

ivzez

Ve srovnání s ostatními zeměmi EU bych asi řekla bydlení a energie.
Nebrat v potaz přepočet podle stávajících kurzů,
ale poměr – kolik procent z příjmu se zač zaplatí.

arygnoc

napr.
taliansko, maďarsko – káva,
španielsko, francúzsko – víno,
rusko, estónsko, ukrajina, bielorusko – vodka,
ukrajina, bielorusko – všetko,
poľsko – skoro všetko,

atd.

HonzikPernik

Párky, buřty.

anonym

ivzez: tvoji odpověd jsem nahlásila ke smazání. Takové osobní záležitosti se tady řeší v diskuzi nebo vnitřní poštou. To už bys měla vědět!