Hufnágl

Co děláte s přepáleným sádlem?

Je známo, že řízky se smaží ve vysoké vrstvě sádla. Pokládám Nerudovskou otázku: Kam s ním?!

Nikoliv Nerudovská, ale Nerudova nebo nerudovská otázka: "kam s ním?“

Nejlepší odpověď
Kepler

Po smažení řízků sádlo nemusí být přepálené, někdo smaží pomalu. V tom případě sádlo za tepla procedím přes husté sítko a použiju znovu. Přepálené: asi by se to dělat nemělo, ale naliju na pánev horkou vodu, přidám saponát a tuto emulzi vyliju do WC. Předpokládám, že tukové zátky takto díky saponátu netvoří.

Další odpovědi
Ametyst

Spálím ho v kamnech, když jsou dobře rozpálená.

paul1

U nás použíté oleje a sádlo vykupuje jedna firma, sbíráme do PET lahví a 2× ročně odevzdáváme výměnou za toaletní papír.

elkon

V plastové lahvi hodím do popelnice, odpad jde do spalovny.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.