Koncentrak12

Co dělat, když mi z toho šibe?

Chtěl sem jit do práce, jenomže ted jde těžko nějakou práci najit, jak z toho pekla nezešílet? Musim byt doma a proti sve vuli delat nesmysly (treba hrat PC hry), kdyz nic jineho delat nejde.

PS: jaká výmluva? Se podivej na stranky na hledani prace, ted tam neni skoro nic. Když už něco ano, tak to je s ridičakem, který nemám.

Nejlepší odpověď
Gonfaloniér

Nic jiného dělat nejde… ?Tak, i kdyby sis nenašel práci (výmluva), tak můžeš číst, kreslit, učit se, hrát logické/vzdělávací hry, v něčem se zlepšovat, dělat, co tě baví – popřípadě to najít a tisíce dalších věcí. Myslím, že tě nikdo nenutí hrát PC hry (i když jsi na ně asi navyklý a jinou alternativu trávení volného času možná nevidíš).

Další odpovědi
aliendrone

Zajít k lékaři. Neschopnost „najít si nějakou práci“ je zoufale pregnantním důkazem, že nutně potřebuješ lékařskou pomoc. A to bez námáčení a RYCHLE! ;) :D :D

elkon

Práci lze hledat stále, bez ohledu na situaci. Také existuje příroda, pro vyčištění hlavy a regeneraci těla. Stačí jen chtít a bez výmluv.

Kelt

Tak jsi doma a nemáš co dělat? Tedy se nudíš. Tak víš o tom, že máš doma nejlepší věci na světě, které ti umožní dosáhnout zázraku? Ano, je to papír a tužka. Nebo si to klidně můžeš psát na počítači. Udělej se plán. Co bys chtěl dělat, dosáhnout, čím bys chtěl být. Napiš si, co budeš potřebovat, znát a jak dlouho to bude trvat. Za hodinu si můžeš udělat plán na 10, 20 i více let dopředu. I ta nejdelší cesta začíná prvním krokem.

nyjono

Přepravní společnosti nestíhají. Zkus najít práci tam.
Včera tu byl kurýr, měl s sebou svého psa, říkal, že je pryč cca 16 hodin.
Díky bohu, že ne nenechá celou tu dobu zavřenýho.
Amazon také hledá lidi. A určitě se najde i něco dalšího. A někde i s ubytováním.
Takže ty spíš hledáš práci, která by tě bavila, že že prostě hledáš něco.
Pro začátek se jistě něco najde. Jen chtít.
Místo hořekování tady hledej práci intenzivně, často a pravidelně.
Nebo … nehledej zaměstnání ale hledej něco, co by tě uživilo. Proč dělat a vydělávat prašule někomu a ne dělat sám na sebe a pro sebe?

Midoc

Můžeš se dívat online na filmový festival, který je kvůli coronaviru jen na internetu.
https://www.ji-hlava.cz/

marci1

Teď je to tolik pracovních příležítostí, třeba jen na brigádu. Jak píše „nyjono“ třeba u dopravních společností. 🙂

da ny

„…Musim byt doma a proti sve vuli delat nesmysly (treba hrat PC hry)…“
Doma musíte být až od dnešního dne. Do té doby byla práce, i když jen
na dohody (brigády).
Nesmysly děláte dobrovolně, když se neumíte zabavit/zaměstnat jinak.
Se zaměstnáním to bude z pochopitelných důvodů nějaký čas horší.
Ono také záleží na tom, co může člověk nabídnout, co umí….
Dobrovolně a tedy i bez mzdy jste se do včerejška mohl věnovat mnohým
dobrovolným a užitečným činnostem. Ale o to jste zřejmě nestál a utrácel
čas u PC hraním her. Nenapadlo Vás zjišťovat, kde byste mohl s dalšími dobrovolníky pomáhat, uklízet, čistit (čistily se lesy, sázely stromky, lidé pomáhali s donáškami aj., někde se sklizní a sběrem úrody i za nějakou korunu).
Vy jste asi jen seděl u PC a gruntoval a pomáhal doma.
Možná jste též psychicky méně odolný či nevyzrálý, když už Vám „ z toho šibe“ ;)

zjentek

Koncentrak tywoe nestraš tady, jo? Tak třeba já nemám 24/7/365 čas ANI NA PRÁCI! Natož pak na sebe… se prober…

zjentek

Naopak woe – ani na sebe, natož pak na nějakou pošastanou práci, jasný?

Gonfaloniér

K dodatku:
Nabídek práce je dost. KDYBY přece jen bylo nabídek práce nedostatek, tak se stejně nemáš spoléhat na nějaké online nabídky. Napiš si životopisy, odešli je firmám a osobně-aktivně hledej, obcházej firmy. Práci budeš mít tak do dvou týdnů. I dřív. Pokud hledáš jakoukoli práci (třeba jako dělník někde ve fabrice), tak máš tak za 2 dny. Není povinnost firem udávat nabídky prací online a přes ÚP, i když hledají nějaké zaměstnance.
I v nabídkách najdeš spoustu prací, záleží, co chceš a jestli vůbec chceš pracovat.
Kdo hledá najde. A že nejsou nabídky, je kec.
Vydělávat si můžeš různými formami, spoluprácemi, investováním, práci z domova, podnikáním (třeba i drobným). Nemusíš být přímo v zaměstnaneckém poměru, kde musíš denodenně dojíždět.
Tobě se zkrátka nechce pracovat (a práci hledat) a nynější „situaci“ využíváš jako omluvu pro to, že není možné nějakou práci sehnat. Mně je to jedno, ale alespoň si to příznej. Pak nebudeš muset pokládat takové otázky.

Gonfaloniér

*jako omluvu proto, že žádnou práci nemáš a nehledáš. „Prostě není možné práci sehnat.“ lživá výmluva

Koncentrak12

Kelt – co asi, normalně chodit do práce.

Gonfaloniér

Kdybys to skutečně chtěl, tak už dávno pracuješ a nestěžuješ si tu na odpovědích.cz nebo nehraješ PC hry.
Znám (osobně) 5 lidí, kteří si za poslední měsíc až dva sháněli práci. Tři z nich byli propuštěni z práce kvůli nadbytku zaměstnanců. Všichni už ji mají.
Mně je úplně jedno jestli pracuješ nebo ne, ale alespoň se nevymlouvej a neříkej, že není možné si sehnat práci. Nepracují jen ti, kteří pracovat nechtějí (a plno z nich se na něco výmlouvá, jako třeba na nedostatek zkušeností/vzdě­lání, špatné bydliště/lokalitu, nepříznivou ekonomickou situaci. Chyba není v těchhle věcech, ale v nich).

Midoc

Když nemáš práci, tak můžeš zasadit alespoň strom třeba ovocný.