Samuel Šiler

Co bylo před Velkým třeskem?

Zajímá mě, jak Velký třesk vznikl. Spíše to, jak vzniklo to co ho způsobilo?

Nejlepší odpověď
marci1

Bylo již vícekrát zodpovězeno: 🙂
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=co%20bylo%20p%C5%99­ed%20Velk%C3%BDm%20t­%C5%99eskem

Další odpovědi
Kepler

Podle momentálně uznávané teorie byla na začátku jen Singularita, vše soustředěno v jediném bodě, prvopočátek všeho. Co Big Bang způsobilo nikdo neví a jestli po počátečním rozpínání Vesmíru se zase vše vrátí do Singularity, to taky nikdo neví. Můžeme jen teoretizovat. Ve Starém zákoně je na samém začátku řečeno: „na počátku bylo Slovo“. Je tím míněna prostě jistá INFORMACE (impulz)?

orwell

Zrovna nedávno toto bylo rozebíráno na tv. Prima Zoom, tuším v nějakém dílu pořadu „Cestování červí dírou s Morganem Freemanem“ dost pozdě večer. Pokud jsi nezletilý, neměl bys na to koukat. Ono to totiž předpokládá (aby to člověk alespoň částečně pochopil) dát si jednoho panáka před tím a dva potom.
Taky v některém z těchto pořadů bylo vysvětlováno, jak všechno mohlo docela dobře vzniknout z ničeho, neboť v ničem je obsažena spousta energie a další teorie týkající se paralelních vesmírů, atd. Ale varoval jsem tě!

Cenobita

Na to není známa odpověď, je možné rozvíjet různé teorie:

  1. buď nebylo nic ani čas a byla jen singularita (celý vesmír v jednom bodu)
  2. před velkým třeskem mohl být jiný vesmír a vesmíry vznikají, expandují, pak se smršťují až zaniknout v singularitě a to se stále opakuje
  3. velké třesky vznikají paralelně vedle sebe a náš vesmír je jen z mnoha vedle sebe existujících, který náhodně vznikl, vesmíry jsou navzájem nepropojené
  4. reálný svět neexistuje je to jen matrix …

… teorií může být nekonečně mnoho.

zjentek

Takže, všichni víme, nic netřaskne jenom tak, tedy já se přikláním k teorii věčné světlo, tedy věčný plamínek. Možno pozorovat v božích mukách atd.

anonym

Co, když žádný Big Bang ani nebyl?

jáára

Malý třesk, to ví dnes kde kdo…