jepik

Kde se vzala hmota a energie k velkému třesku ,hmota a energie nezaniká pouze se přeměňuje

Nejlepší odpověď
fcoop

Myslím,že se odpovědi nedočkáš,jednoduše proto,že neexistuje.Alespoň zatím.
Nikdo to neví.
Jsou i odvážlivci,co se ptají:„Co bylo před Velkým třeskem“?

Je to možná to samé,jako se ptát,co dělal Bůh předtím,než ho napadlo stvořit Vesmír.

http://www.qwer­tasip.estranky­.cz/clanky/vel­ky-tresk.html
Doplňuji:
Jo -a k té proměně – těžko se může měnit v jinou formu něco,co ještě nevzniklo.

Další odpovědi
Alesh

Je to přeci jen pouze teorie a teorie vychází z nějakých předpokladů, domněnek, axiomů, dogmat apod. Teorie velkého třesku říká mj., že v okamžiku velkého třesku teprve začaly existovat fyzikální veličiny jako je čas. Čili co bylo „předtím“ se nelze ptát, protože předtím žádné „předtím“ nebylo. 🙂

BANAN93

prej byla nějaká hmota a antihmota a ty se popraly a hmota prej o trochu vyhrála.
Nevím co si z toho kdo může vzít, ale pro mě je to něco jako že země je placka