Zacheus

Co by udělali současní policisté, kdyby dostali rozkaz „Muž s koženou brašnou nesmí projet za žádnou cenu!“?

Co by udělali současní policisté, kdyby dostali rozkaz „Muž s koženou brašnou nesmí projet za žádnou cenu“ a kolem projížděli dva motorkáři s koženou brašnou? Zachovali by se stejně jako v Pelíškách?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Uvedený rozkaz by odmítli splnit, protože by věděli, že jím spáchají trestný čin: „Příslušník nesmí splnit rozkaz, jehož splněním by zřejmě spáchal trestný čin.“ (§ 46 odst. 2 zákona č. 361/2003 Sb. o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sbo­rů

Další odpovědi
autacek

Splnili by rozkaz.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

autacek

Příspěvek smazán administrátorem.