Meropa

Co by to mohlo být?

Když mám zavřené nebo otevřené oči, delší dobu se dívám (do tmy), začnu vidět takové skvrny a po chvilce vidím tvary, které se hýbou podle toho jak pohnu s okem (něco jako když se díváte do prudkého světla a potom vidíte skvrny).
Už před nějakou dobou jsem si toho všimla a občas to pozoruji, ale vlastně nevím co to je a od čeho to je.
Myslím že to nejsou halucinace apod. a světlem to taky nebude (třeba v noci když se vzbudím, tak to nemůže být od toho že jsem se dívala na žárovku).
Nevím jestli jsem to vysvětlila srozumitelně, špatně se to popisuje. Nevíte co by to mohlo být? Sledujete taky něco takového?
(Nebo si tady na odpovědích.cz myslíte že jsem blázen?)

Nejlepší odpověď
led

Oko loví stopy svetla, skúša zaostrovať, namáha sa a to všetko sa premieta do mozgu, ktorý to „rozumovo“ spracováva, hľadá vo svojej databáze tvary, kam to zaradiť. To sú potom tie plávajúce rozmazané vidiny…
A potom zapracuje Kráľovná fantázie a príbeh je napísaný…
PS.
Skúste pozerať na displej kamery s automatickým zaostrovaním a prudko zmeňte intenzitu svetla, optika nejakú dobu hľadá a mení parametre zaostrenia, jasu a podobne. Takto, zjednodušene povedané, pracuje aj oko.

Další odpovědi
jmhad

Nejsi sama.Tohle je běžná věc u řady lidí a vlastně si ji může navodit každý. Ty vlastně vidíš děj uvnitř oka na sítnici,která je silně prokrvena.

Hlada

Jestli se to hýbe s pohybem oka tak to jsou nejspíš drobná zakalení ve sklivci.