JájsemRaibek

Co by se stalo na Zemi, pokud by se její rotační náklon zvětšil?

Rotační náklon Země je přibližně 23°. Co by se stalo, pokud by se její náklon zvětšil třeba na 45°nebo na 90°?
Nemám na mysli vlastně otočení severu atd., ale stalo by se něco s předměty na Zemi? Cítili bychom tento náklon?

Nejlepší odpověď
Dochy

Pokud by se měl změnit směr rotační osy mžikově, nezůstal by zde kámen na kameni. (Ale on se mžikově změnit nemůže – leda by tu spadlo něco tak velkýho, že už by nás to stejně nezajímalo)

Pokud nebudeme řešit jak k té změně dojde, alel jen ten stav, tak … pohoda. Relativně… Změna klimatu 😉 poněkud silnější změna ročních dob, obyvatelný by byl pravděpodobně jen pás na obě strany 45° od rovníku

Další odpovědi
Cenobita

Došlo by ke změně ročních období tak jak je známe, bylo by to úplně jinak, a ovlivnilo by to i život na Zemi.