janhornacek

Co by se stalo, kdyby se vesmír místo rozpínání začal náhle smršťovat?

Prožili bychom celý náš život pozpátku?

A pokud by se jednalo o jakýsi pravidelný cyklus (rozpínání-smršťování-rozpínání-smršťování), prožijeme každou naši životní chybu znovu a znovu (navždy), nebo ji můžeme změnit?

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud by se obrovské galaxie přiblížily k sobě, čas by se začal neuvěřitelně zrychlovat. S každou obrovskou hmotou přibližující se k další rychlost smršťování bude exponenciálně růst. Myslím, že život by tak rychlý časový běh ani nemohl přežít. Rozhodně by nedocházelo k obracení času – právě naopak dojde k jeho zániku.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.