Koncentrak12

Co by se stalo?

Pokud by nějaký človek prokazatelně ukradl třeba 50 soukromnikum po 100000 kč (jen přiklad) ale na policii by šlo jen 40 z nich. (Skoda 40 mil. Kč) tak by byl souzen u soudu za těch 40 nebo za všech 50 pokud by bylo jasne že je okradl také akorat nikdo z nich nešel na policii?

Nejlepší odpověď
Schluker

Bude souzen za to, co mu bude prokazano. V teto financni vysi uz to nebude zasadni rozdil. A u toho milionu vam vypadla jedna nula ;)

Další odpovědi
Drap

Nestalo by se nic. Trest by dostal stejný jak za 40 , tak za 50. Kdo se nepřihlásí, tak mu zřejmě peníze nechybí a neni je kam vrátit.

Justin1

Proč je otázka zařazená do astronomie? Protože se jedná o astronomické částky?

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Gonfaloniér: šíříte tu bludy, naopak ochrana života a zdraví je ve všech současných zákonících jedna ze základních hodnot (viz výrazný rozdíl mezi krádeží a loupežným přepadením) . Mimochodem za vraždu je MINIMUM 10 let …

Gonfaloniér

Nebavím se (jen) o Česku, proto píšu tady i ve světě. Tři roky za vraždu atd. u plnoletých a s prokázaným úmyslem běžné. Žádné bludy.
A navíc:
7 let https://www.no­vinky.cz/krimi/cla­nek/za-vrazdu-muze-macetou-dostal-sedm-let-40293247
8 let https://zpravy­.aktualne.cz/do­maci/soud-snizil-trest-studentovi-za-vrazdu-matky-na-osm-let-mlad/r~500b06­d258e311e8a79a0cc47ab5f1­22/ (plnoletý)
9 let https://olomou­c.rozhlas.cz/za-vrazdu-dostal-devet-let-6403509
5 let https://www.ba­rrandov.tv/ru­briky/zpravy/do­maci/z-vrazdy-bezdomovce-je-dle-soudu-zabiti-mladik-pujde-na-5-let-do-vezeni_11390.html (19 bodných ran, zletilá a prý „zabití“)
8 let https://www.ty­den.cz/rubriky/do­maci/cerna-kronika/za-vrazdu-novorozenete-dostala-matka-osm-let-vezeni_116116.html (vražda novorozence)
4 roky https://www.id­nes.cz/zpravy/cer­na-kronika/za-vrazdu-ditete-dostala-matka-4-roky.A050502_160­151_krimi_miz (brutální vražda novorozence, dávno zletilá matka)
Staré i nové případy, nesjou to žádné vyjímky, možno dohledat další, tohle je jen pár našich, zahraniční případy jsou toho plné – i za brutální vraždy. Nemluvě o jejich „osvobození“ na kauce nebo propuštění za nedodržení některých pitomých protokolů – při procesech.

10 let je minimum. :DD Nedodržuje se, často propuštěni po pár letech. Samozřejmě jsou vyjímky třeba pro nezletilé nebo psychicky nemocné (respektive každá brutální vrah v sobě musí mít nějakou poruchu, takže prokázat to…) a nejde jen o to. Pod 10 let se dává i dávno zletilým a psychicky „zdravým“ lidem (tedy těm, u kterých nebyla nějaká psych. nemoc odborně prokázána… ne že by byli zdraví).

(1) Kdo jiného úmyslně usmrtí, bude potrestán odnětím svobody na deset až osmnáct let. (2) Kdo jiného úmyslně usmrtí s rozmyslem nebo po předchozím uvážení, bude potrestán odnětím svobody na dvanáct až dvacet let.
…Jen formalita, která se běžně nedodržuje.

Já neříkám, že se nedává i dost let – dává se 12, 14, 18 dokonce i víc let. Propuštěni po pár letech. Není rozdíl, když někoho zavřou na 7 let a když pošlou někoho za mříže třeba na 16 let, ale odsedí si stěží polovinu.

Schluker

Prosim o jediny pripad, kdy po odsouzeni za vrazdu nekoho propustili po odpykani 1/2 trestu. Pominme zdravotni duvody/milost. Zadny takovy pripad jmenovat nemuzete, protoze je potreba odsedet si minimalne 2/3 trestu. Takze nez budete psat takova prikra vyjadreni, alespon si nastudujte jak to chodi.

Koncentrak12

Drap- to neni pravda od 5 mil. Je sazba uplne jina..

nyjono

Jestli je od 5 mil sazba úplně jiná, jaký je rozdíl v sazbě mezi 40 nebo 50 mil?