Lgee

Co by se stalo?

Je to takřka nemožne a nerealne, ale přeci pokud by k volbám šlo třeba 60% lidí a ANO by volilo 30, Např. ODS 30 ostatni vyznamne strany treba po 2 a zbytek by volil strany do 5% tak co by se stalo s těmi hlasy do 5% když by třeba dohromady tvořily 50%?

PS: a podle jake kvoty by hlasy dostaly?

Nejlepší odpověď
Drap

Započítaly by se těm stranám, které je dostaly, i když by se do parlamentu nedostali. Podle toho počtu hlasů strany berou peníze. Že je tato otázka v kategorii astronomie mne překvapuje

Další odpovědi
Mr. Marek

Na základě metody, kterou používáme v rámci volebního systému, by se ,,propadlé hlasy" přerozdělily mezi strany, které překonaly 5 % kvórum. Obecně je náš volební systém zvláštně nastaven, hlavně protěžuje právě ty ,,velké" strany, které pak následně v nutném počtu hlasů profitují.

Dochy

Nejspíš by bylo nutno buď se naučit počítat, nebo vyhlásit nové a lépe zajištěné volby s úplně jiným týmem. Protože situace kdy ANO má 30%, ODS 30% a ostatní dohromady 50% zavání nějakým hodně velkým průšvihem.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Líbí se mi, že existují slušní lidé, kteří nesmrtelný črdelský totalitní bordel důstojně nazvou třeba „zvláštním nastavením“, protože věří, že žijí prostě důstojně. To mám velice rád, děkuji, to pomůže. (;

Mr. Marek

zjentek: Pořád je co zlepšovat. Společnost, která věří v dokonalost systému, spěje k pádu.

zjentek

Hm, jasně, fšak já tady nezanedbatelně podporuju stabilitu systému. (;