kamil0950

Co by se podle vás stalo kdyby došlo na Ukrajině k podobnému scénáři?

Scénář je čistě teoretický, takže odpovídejte prosím k věci a vyvarujte se irelevantních odpovědí typu „tohle se nikdy nestane“. Díky předem za vaše relevantní názory co by se podle vašeho názoru mohlo stát.

Scénář: Ukrajina se v rámci své protiofenzívy bude snažit dobýt jadernou elektrárnu v Záporoží, v nepřehledném vojenském boji dojde k poškození jaderného bloku ze kterého začne unikat radioaktivita, boj o jadernou elektrárnu ustane a vojáci z jedné i druhé strany se začnou z oblasti ve kterém exponenciálně narůstá radioaktivita stahovat, vítr bude vát východním směrem (podle meterologů v této oblasti vanou častejí větry na východ než na západ), takže radioaktivita bude tímto východním větrem unášena přímo do Ruska, které to označí za radiační útok na svou zemi. Co podle vás v tomto momentu Rusko udělá?

Odpovědi
Drap

Zaútočí jinde a jinak.

Kryšpín

Kamil0950 počkej chvílu jak to ohodnotí Černochová a Markéta.

Ametyst

Rusové se přiblížili k Záporožské jaderné elektrárně už 3.března 2022! Ten čas nijak neletí, když mají pisálkové z Prahy pozdní obavy o osud elektrárny, a o únik radioaktivity.
Tehdy, před rokem, bylo zřejmé, že když ozbrojení Ukrajinci obsadili elektrárnu, stala se tím pro Rusy vojenským cílem.

elkon

Zbytečné úvahy, které nikam nevedou.

led

Vaša otázka je ukážkový produkt štvavých informácií v médiách. Len „chorý mozog“ môže chcieť dopustiť únik škodlivého množstva radioaktivity z bojmi poškodenej jadrovej elektrárne. Taký štváč je buď psychicky chorý, alebo bezpečne vzdialený od priestoru prípadného ohrozenia.

PS. Ametyst:„Tehdy, před rokem, bylo zřejmé, že když ozbrojení Ukrajinci obsadili elektrárnu, stala se tím pro Rusy vojenským cílem.“
Ale so zámerom zachovania následnej prevádzkyschopnosti bez ohrozenia obyvateľstva viď rozmiestnenie vojsk v obrannom móde. Tu prichádzajú otázky: Kto vypracoval plán na zničenie tejto elektrárne? Kto ostreľoval elektráreň? Podľa amerických médií to neboli Rusi, kto to teda bol? aliendroni z kozmu, alebo Barón Prášil?