dust8

Co by nastalo, kdyby se srazily všechny planety navzájem v jeden okamžik?

Nejlepší odpověď
Emefej

Nestalo by se nic. Z hlediska Vesmíru by to byla pouze drobná kolize, která ani nestojí za pozornost. Vzniklo by mračno materiálu, zárodek nových planet.

Další odpovědi
Kepler

Nemožné, ale byla by to pěkná prda. Nejspíš by vznikla nová Superplaneta se spoustou měsíců. A astrologové by měli po ptákách. Ostatně v prvotní etapě formování Sluneční soustavě k tomu nejspíš docházelo, i když ne v jeden okamžik. Podle nejlépe odůvodněné teorie kdysi do rodící se Země narazila planeta asi tak velikosti Marsu. Výsledek: máme Měsíc.

aliendrone

Éééé, gangster Dochy by MOŽNÁ řekl „Au“ a dodal pár nesdělitelných termínů (z hlediska slušné mluvy) při vzpomínce na vypařivší se dlužníky. ;) :)

Kelt

Tak je větší pravděpodobnost, že uhodneš první cenu ve Sportce než tento předpoklad, že se srazí všechny planety v jeden okamžik.

Midoc

Byl by konec světa, tak jak ho známe.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Emefej

Kepler > pěkná prda jo, ale pouze v měřítku dané planetární soustavy. Z hlediska Vesmíru pouze neškodný pšouk.

Kepler

Jasně, ale žijeme na Zemi. Zažít bych to fakt nechtěl. To by byl takový CHOAS, že by i pánbůh skončil u Chocholouška.

Emefej

Já myslím, že na chaos by nebyl čas. Planety by se vzájemnou přitažlivostí roztrhaly ještě před srážkou. Ještě před tím by působením slapových sil došlo k mohutným pohybům zemské kůry. Byl by to rychlý proces.

Kepler

To si nemyslím. Slapovými silami ze může roztrhat snad nějaký křehký slepenec špinavého sněhu, zvaného kometární jádro. Třeba Shoemaker-Levy s Jupiterem.