dust8

Co by měl dělat člověk, který často zapomíná?

Nejlepší odpověď
Drap

Koupit si deníček a vše si zapisovat.

Další odpovědi
Kepler

Proti tomu se toho mnoho udělat nedá. Zapisovat si vše do sklerotníčku, dávat si věci, tam kam patří. Jinak to může stát pěkné prachy.

Ametyst

Zbavit se stresu. Stres blokuje paměť. Pokud je to stáří, tak luštit sudoku, křížovky, hrát Kimovku s vnuky.

led

Je to jednoduchý, měl by si

všechno

promiňte, já zapoměla co jsem chtěla… aha, už vím! Proč svítí slunce? No přece proto, že je den.

A teď vážně. Již má máti mi říkala, „Holka zlatá, když zapomínaš, tak si všechno piš do notýsku.“ A já si psala, jenomže zapomínám, ve kterým notýsku, jsem co zapsala a já zapoměla… nač na ně myslet i tak všechny pošli plamenem a odpluly časem. Tak jsem si pořídila nove notýsky a opět zapsala, aha tady mám jeden a je zde napsáno „když zapomínáš, tak si všechno piš!“

da ny

Ďobat u snídaně vitamín B1 (měsíční až dvouměsíční kůru, během roku opakovat). Vitamín B1 má na starost tzv. krátkodobou paměť. Už jen pouhý šálek kávy nebo čaje denně může způsobit jeho deficit. Nestačí pak doplňovat „jen“ B komplex, tu tabletu Thiaminu, je třeba, ráno přidat k tomu.
Zejména v určitém věku, neuškodí „protáhnout cévy mozku“ Ginko Bilobou.
Zápisy do notesu jsou skvělý pomocník (hlavně pro ty přetížené a pracující hlavou, pro roztržité). Je dobré vědět, kde notes, zápisníček je. Do které kapsy jsem ho strčil. :D