Civilizace před naším letopočtem

Myslim si,ze existovala.Jestli o takove vite,reknete mi o ni neco,zajima me to?Dik
Doplňuji:
Dekuji Vam,je to zajimave a tema me opravdu zajima,mozna existuji i knihy,ale nevim z ktereho jsou oboru,co nejpravdivejsi.?

Nejlepší odpověď
quentos

jistěže, typicky třeba v antickém Řecku; to bylo civilizované, ještě když Ježíš chodil po houbách, tisíce let před tím, než se narodil; znali tehdy mraky toho, co mnoho tisíciletí po nich znovuobjevili jako „úžasné vynálezy“. Je možné, že existovala i na americkém kontinentě v některých indiánských kmenech, ale to jsou jen dohady – to neměl šanci nikdo prozkoumat.

Další odpovědi
dudu

zkuste např. knihu rekapitulující výzkumné práce v Mezopotámii od Vojtěcha Zamarovského pod název Na počátku byl Sumer", nebo úžasný román Egypťan Sinuhet od Mika Waltari.

Nuk nuk

Civilizace před naším letopočtem? Jako před rokem 0?
Ta existovala zcela určitě. Samozřejmě, že nebyl tak rychlý přenos informací, takže životní úroveň různých národů se lišila daleko víc než třeba dnes. Existovaly ale velice civilizované státy: Egypt, celý dnešní BLízký východ – tam patří kromě známého Babylónu několik další menších států, soustátí a samostatných měst, části dnešní Indie, Čína a samozřejmě Řecko a Řím. Na druhé straně zeměkoule byly vysoce civilizované státy různých indiánských skupin z nichž nejznámější byli jistě Mayové. A oni ani ti Keltové nebyli tak pozadu, jak by se mohlo zdát.

Knih, zabývajících se kulturou a životem před začátkem tohoto letopočtu je dost, ať už obecných nebo zaměřených na konkrétní národ nebo oblast. Stačí zajít do knihovny, určitě si tam vyberete.

Sandy

Před naším letopočtem tu bylo už několik státy- ty snad také lze nazvat civilizacemi. Byla to např. Mezopotánie, Egypt, území Palestiny, Babylonská říše, starověká Indie a Čína, Mykénská kultura na Peloponéském poloostrově, města Sparta a Athény, Makedonie, Etruskové (Apeninský poloostrov), Římská republika a Římské císařství, další zmínky také najdeš v Klasickém a Archaickém období. Jestli Tě z toho něco zaujalo, můžeš si to zkusit vyhledat třeba ve Wikipedii, na Googlu, podívat se v knihovně po odborné literatuře nebo to sem zadat jako další dotaz ;o).