Pella

Může jít na církevní školu i nevěřící? Více v popisu.

Může jít na církevní školu nevěřící? Jak se projevuje to že je škola církevní? Učí se tam povinně náboženství?

Církevní školy

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Nejlepší odpověď
annas

Přečtěte s si vyjádření učitelky ZŠ a Církevní střední odborné školy, která dnes pracuje na Biskupství plzeňském

„Jaká vnímáte specifika, pozitivní i negativní stránky církevního vzdělávání?“

https://www.bip­.cz/cs/novinky/2019-06-rozhovor-s-janou-cernikovou-o-vyzvach-v-nove-pracovni-pozici

Odpověď na své otázky najdete v článku

"Církevní školy jsou pro všechny Součástí výuky je náboženství i bohoslužby

V současnosti v Česku funguje zhruba šest desítek církevních středních škol. Jsou mezi nimi jak gymnázia, tak střední školy s maturitou i bez maturity. Mezi nimi převažují obory s pedagogickým, sociálním nebo zdravotnickým zaměřením. Všechny přijímají i nevěřící.

LN přinášejí pět odpovědí, které je záhodno znát, než na některou z církevních škol pošlete přihlášku.

  1. Mají studenti povinné náboženství a bohoslužby?
  2. Liší se ještě nějak obsah výuky
  3. Co chtějí po dětech u přijímaček?
  4. Kdo církevní školy zřizuje a platí? A které z nich jsou dobré" atd.

    Zdroj: https://www.li­dovky.cz/domov/cir­kevni-stredni-skoly-jsou-pro-vsechny-soucasti-vyuky-je-nabozenstvi-i-bohosluzby.A180220_124­832_ln_domov_e­le

Další odpovědi
FlAsh_7

Povinně ne, ale je tam lehce zakomponované. (Obrazy tohoto náboženství, připomínání různých svátku tohoto náboženství aj.) Jinak nevěřící tak jít může, nic mu v tom nebrání.

ivzez

Existují různé církevní školy a pokud vím,
mohou se na všechny i ateisté.

O povinné výuce náboženství nevím,
ale více zjistíš na webech škol.