Avatar uživatele
Registrovaný

Musí mě ředitel nechat propadnout, nebo mě může vyloučit, když neudělám reparát?

Byla jsem v poslednim rocniku na stredni skole a opravdu jsem to nezvladala, mela jsem nekolik petek na vysvědčení a pocitala jsem s tim, ze si cely rocnik zopakuji, že nechám, abych propadla. Jenže na konci roku jsem byla za reditelem a ten mi rekl, ze pokud nedam vsechny reparaty a neudelam dodatecne zaverecne zkousky, ze me vyhodí ze skoly a nenechá me propadnout. Je to možné? Dekuji
Jeste muzu dodat, ze je to soukromá.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Pokročilý

Mám za to, že pokud nesplníte 2 reparáty, tak nepostupujete do dalšího ročníku (můžete pak podat žádost o opakování ročníku anebo odejít z této školy).

Pokud nesplníte 1 reparát, tak dostanete náhradní termín, tzn. druhý pokus o splnění reparátu. Ale prostě za 2 nesplněné reparáty, ať už z jednoho předmětu anebo ze dvou různých, tak nepostoupíte dál... Ale zcela jistý si nejsem.

Aha, až teď jsem si to přečetl pozorně, omlouvám se; až teď jsem si všiml, že jste v posledním ročníku. Takže odpověď je ano, můůže vás nechat propadnout (a vlastně musí, pokud reparáty nezvládnete) anebo vás může vyloučit, rozhodnutí je na něm. Myslím, že se proti jeho rozhodnutí vás vyloučit můžete odvolat na Kraj nebo MŠMT ČR, ale oni s tím asi moc neudělají a budou stát za ředitelem.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Ředitel se musí řídit školským zákonem. který platí i v soukromých školách. Samozřeejmě "pookud je soukromá nebo církevní škola zařazena do školského rejstříku, je tedy vzdělání v ní získané rovnocenné vzdělání získanému v analogických školách veřejných. "

1. "Se studiem končíte, když propadnete z více než dvou předmětů a škola vám z různých důvodů nepovolí opakování ročníku. Není to její povinnost.

2. Totéž se ale může stát i v případě propadnutí z jednoho nebo dvou předmětů. Pokud absolvujete opravnou zkoušku (reparát) úspěšně, postoupíte do vyššího ročníku, ale když se vám zkouška nepodaří, nezbývá než podat žádost o opakování ročníku. Pokud je ředitelem zamítnuta, následujícím dnem po dni nabytí právní moci tohoto rozhodnutí přestáváte být žákem školy"

Z vaší otázky vyplývá, že na reparát nemáte nárok, protože máte více než 2 nedostatečné.

https://www.zkola.cz/…

https://www.infoabsolvent.cz/…

Jak píšete, měla jste několik nedostatečných, tudíž jste neprospěla a ukončila jsem zřejmě školu ve 3. ročníku.

Podle školského zákon může "ředitel školy nebo školského zařízení v případě závažného zaviněného porušení povinností stanovených školským zákonem nebo školním nebo vnitřním řádem rozhodnout o podmíněném vyloučení nebo o vyloučení žáka nebo studenta ze školy nebo školského zařízení."

Opět uvádím zdroj, protože je třeba se řídit školským zákonem ., jeho právní úpravou ve znění pozdějších předpisů v době od vydání zákona v r. 2004 Sb.

http://www.kvkskoly.cz/…


Avatar uživatele
Stříbrný

Může obojí..S
Záleží na škole (Stanovy školy) a řediteli (individuální přístup).
Např. u nás na gymnáziu byste skončila vyloučením, bez šance pokusu o reperát.
Na některých SŠ je možné opakovat ročník.


Avatar uživatele
Bronzový

Co tam s několika pětkami chcete dělat, když jste se neučila dosud, asi na to nemáte.


Avatar uživatele
Bronzový

Pokusit se poslat Taťuldu za ředitelem s pečenou husou a trochu všimné


Avatar uživatele
Stříbrný

Doufám, že máš dostatečně prokrvený orgán na horním konci páteře ne na spodním? Asi ono, protože jsi zvládla 3 ročníky. Neuvádíš, jaké důvody vedly k tomu, že máš několik pětek. Když jsi nezvládla učivo za celý rok, jak se chceš naučit všechno v kratším termínu? Pokud je otec sponzorem soukromé školy, dá se všechno domluvit i s těmi zkoušejícími. Podobná situace byla ve filmu Gympl.


Avatar uživatele
Zlatý

K povolení opakování ročníku je potřeba v nižším ročníku
volné místo. Pokud tam volné místo není, nemůže ředitel školy
opakování ročníku povolit.

Můžete se pokusit o přestup na jinou SŠ nebo, pokud už studium skončilo, požádat ředfitele jiné SŠ o přijetí do vyššího ročníku. (I to
je možné jen v případě, že má škola volné místo.)

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Stříbrný

Rokio

elkon: I žák, který se pravidelně učí, může propadnout.

Avatar uživatele
Zlatý

ivzez

Propadne-li žák, který se pravidelně učí,
je jisté, že „na tu školu nemá“.

 

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 3088
Zlatý Drap 2081
Zlatý quentos 1326
Zlatý ivzez 1199
Zlatý led 703
Zlatý mosoj 683
Zlatý marci1 627
Zlatý gecco 617
Zlatý hanulka11 564
Zlatý Kepler 505

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.