lalisasa

Musí mě ředitel nechat propadnout, nebo mě může vyloučit, když neudělám reparát?

Byla jsem v poslednim rocniku na stredni skole a opravdu jsem to nezvladala, mela jsem nekolik petek na vysvědčení a pocitala jsem s tim, ze si cely rocnik zopakuji, že nechám, abych propadla. Jenže na konci roku jsem byla za reditelem a ten mi rekl, ze pokud nedam vsechny reparaty a neudelam dodatecne zaverecne zkousky, ze me vyhodí ze skoly a nenechá me propadnout. Je to možné? Dekuji
Jeste muzu dodat, ze je to soukromá.

Nejlepší odpověď
Henry1660

Mám za to, že pokud nesplníte 2 reparáty, tak nepostupujete do dalšího ročníku (můžete pak podat žádost o opakování ročníku anebo odejít z této školy).

Pokud nesplníte 1 reparát, tak dostanete náhradní termín, tzn. druhý pokus o splnění reparátu. Ale prostě za 2 nesplněné reparáty, ať už z jednoho předmětu anebo ze dvou různých, tak nepostoupíte dál… Ale zcela jistý si nejsem.

Aha, až teď jsem si to přečetl pozorně, omlouvám se; až teď jsem si všiml, že jste v posledním ročníku. Takže odpověď je ano, můůže vás nechat propadnout (a vlastně musí, pokud reparáty nezvládnete) anebo vás může vyloučit, rozhodnutí je na něm. Myslím, že se proti jeho rozhodnutí vás vyloučit můžete odvolat na Kraj nebo MŠMT ČR, ale oni s tím asi moc neudělají a budou stát za ředitelem.

Další odpovědi
annas

Ředitel se musí řídit školským zákonem. který platí i v soukromých školách. Samozřeejmě „pookud je soukromá nebo církevní škola zařazena do školského rejstříku, je tedy vzdělání v ní získané rovnocenné vzdělání získanému v analogických školách veřejných. “

  1. "Se studiem končíte, když propadnete z více než dvou předmětů a škola vám z různých důvodů nepovolí opakování ročníku. Není to její povinnost.
  2. Totéž se ale může stát i v případě propadnutí z jednoho nebo dvou předmětů. Pokud absolvujete opravnou zkoušku (reparát) úspěšně, postoupíte do vyššího ročníku, ale když se vám zkouška nepodaří, nezbývá než podat žádost o opakování ročníku. Pokud je ředitelem zamítnuta, následujícím dnem po dni nabytí právní moci tohoto rozhodnutí přestáváte být žákem školy"

Z vaší otázky vyplývá, že na reparát nemáte nárok, protože máte více než 2 nedostatečné.

https://www.zko­la.cz/rodice/vy­birameskolu/sou­krome-cirkevni-skoly/Stranky/Le­gislativa-a-financov%C3%A1n%C­3%AD-soukrom%C3%BDch-%C5%A1kol.aspx

https://www.in­foabsolvent.cz/Ra­dy/Clanek/7-2-13

Jak píšete, měla jste několik nedostatečných, tudíž jste neprospěla a ukončila jsem zřejmě školu ve 3. ročníku.

Podle školského zákon může „ředitel školy nebo školského zařízení v případě závažného zaviněného porušení povinností stanovených školským zákonem nebo školním nebo vnitřním řádem rozhodnout o podmíněném vyloučení nebo o vyloučení žáka nebo studenta ze školy nebo školského zařízení.“

Opět uvádím zdroj, protože je třeba se řídit školským zákonem ., jeho právní úpravou ve znění pozdějších předpisů v době od vydání zákona v r. 2004 Sb.

http://www.kvksko­ly.cz/manazer/me­todika/Stranky/Pod­m%C3%ADn%C4%9Bn%C3%­A9-vylou%C4%8Den%C3%AD-a-vylou%C4%8Den%C3%AD-%C5%BE%C3%A1ka.aspx

da ny

Může obojí..S
Záleží na škole (Stanovy školy) a řediteli (individuální přístup).
Např. u nás na gymnáziu byste skončila vyloučením, bez šance pokusu o reperát.
Na některých SŠ je možné opakovat ročník.

elkon

Co tam s několika pětkami chcete dělat, když jste se neučila dosud, asi na to nemáte.

Kryšpín

Pokusit se poslat Taťuldu za ředitelem s pečenou husou a trochu všimné

Kelt

Doufám, že máš dostatečně prokrvený orgán na horním konci páteře ne na spodním? Asi ono, protože jsi zvládla 3 ročníky. Neuvádíš, jaké důvody vedly k tomu, že máš několik pětek. Když jsi nezvládla učivo za celý rok, jak se chceš naučit všechno v kratším termínu? Pokud je otec sponzorem soukromé školy, dá se všechno domluvit i s těmi zkoušejícími. Podobná situace byla ve filmu Gympl.

ivzez

K povolení opakování ročníku je potřeba v nižším ročníku
volné místo. Pokud tam volné místo není, nemůže ředitel školy
opakování ročníku povolit.

Můžete se pokusit o přestup na jinou SŠ nebo, pokud už studium skončilo, požádat ředfitele jiné SŠ o přijetí do vyššího ročníku. (I to
je možné jen v případě, že má škola volné místo.)

Rokio

elkon: I žák, který se pravidelně učí, může propadnout.

ivzez

Propadne-li žák, který se pravidelně učí,
je jisté, že „na tu školu nemá“.