Johnnisek

Jaká je nejlepší střední škola?

Je rozdíl mezi zájmeny jaký a který.

Počtěte si otázku
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-pro-vas-slozite-pochopit-rozdil-mezi-zajmeny-jaky-a-ktery

Nejlepší odpověď
annas

Otázka je nepřesná. Na otázku "jaká škola… " lze jedině odpovědět takto:

Může to být mateřská, základní, střední, vysoká.

Ptáte se na střední – opět nejde o konkrétní dotaz – přece česká, německá, anglická atd.

Na otázku, „která“ je nejlepší střední škola lze uvést konkrétní školu u nás.

Gymnázia
PORG, Praha 8, soukromé
Gymnázium Jana Nerudy, Praha 1, státní
Arcibiskupské gymnázium, Praha 2, církevní atd.

Střední škola – Waldorfské lyceum, Praha 4, státní
SPŠ sdělovací techniky, Praha 1, státní
Masarykova obchodní akademie, Rakovník, státní atd.

ak poznat dobrou školu?

Na kterých školách dokážou studenty opravdu něco naučit? To může ukázat seznam škol, které měly v loňském roce nejlepší výsledky u státních maturit. Vypracovalo ho ministerstvo školství a v úvahu přitom bralo zejména úspěšnost a neúspěšnost maturantů, poměr studentů, kteří dělali základní maturitu a kteří se odhodlali k vyšší úrovni a počet žáků, jež nebyli k maturitě připuštěni.

zdroj: msmt.cz
https://www.ze­na.cz/rodina/kte­re-skoly-jsou-nejlepsi-v-cr-vime-to/r~i:article:755422/?­redirected=15137748­50

J

Další odpovědi
Lamalam

Jaká? Taková, která toho nejvíc naučí. Hodně lidí si pochvaluje Institut Le Rosey nebo Eton College.

ivzez

Taková, která toho hodně naučí a dobře připraví
k maturitě i na přijímací řízení na VŠ.

klapalfr

Já si teda myslím, že to se takto nedá říct. Každý má o kvalitě střední školy trochu jiné představy. Pokud chce člověk jít na vysokou, tak si myslím, že nejlepší volbou je gymnázium. Právě na to se chystá jít náš syn. Teď momentálně se připravuje na přijímačky. Dokonce jsem mu zajistil i takový ten „To dáš“ přípravný kurz, viz https://www.to-das.cz/ aby si to prvně vyzkoušel a u přijímaček si pak trochu víc věřil.