bedunka

Čím zozproudím lymfatický systém?

Mám rok po zlomenině kotníku a nohu mam stále neuvěřitelně nateklou.Stahování ani všelijaké mastičky nepomáhají a lékař mi zatím nechce dát lymfomasáže kvůli warfarinu.Dá se rozproudit i jinak?

Odpovědi
Damiana

Dost pomáhá pročistit lymfatický systém. Určité druhy potravin totiž produkují nadbytek odpadů, a proto otékají lymfatické uzliny. Čím hustší je lymfa (tkáňový mok), tím těžší je pročistit buňky. Vyhni se tak na čtrnáct dní tučným potravinám, mléčným výrobkům, červenému masu, chemicky zpracovávaným a rafinovaným potravinám a cukrům.

Potraviny, které nejlépe pročišťují lymfatický systém, jsou čerstvé ovoce a čerstvá zelenina. Zkus změnit jídelníček natolik, že čerstvé ovoce a zelenina budou tvořit zhruba padesát procent každodenního příjmu potravy.

Čerstvé ovoce a zelenina jsou bohaté na vitaminy a minerály a navíc obsahují těžko vyčíslitelné množství životem překypující energie z rostlin.

www

Zkus si projít odkaz, najdeš tam moho možností a snad i jak na to.
Klikni např. na ruční, „klasická“ nebo i jiné možnosti (odkazy).

Zdroj: medicina.ronni­e.cz/c-12567-regenerace-xi-rekondicni-a-relaxacni-masaz-ii-lymfaticka.html

mosoj

Určitě dostaneš mnoho rad. Je třeba je zvážit a některé vyzkoušet.

  1. Osobně doporučuji enzymotherapii ( Wobenzym)

    http://www.mam­mahelp.cz/vznik-lecba-prevence-miznich-otoku.php

  2. A nový přípravek. Tuk z pštrosa Camelusin. Výrobců je několik.

http://www.ca­melusin.cz/

Shodou okolností jsem dával odkaz včera. Bohužel bylo smazáno.
Doplňuji:
Lymfatické otoky jsou následkem nedostatečné činnosti vnitřních orgánů. Jater, ledvin, oběhového systému a pod. Je třeba léčit tyto orgány. Masáže nic nevyléčí, jenom krátkodobě uleví.