Avatar uživatele
dnb

Čím vzniká bolest vlasů?

Přítelkyně mi sdělila, že jí bolí vlasy, aniž by je za něj někdo tahal nebo tak něco. Nevíte co to značí

Zajímavá 0 před 474 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Bolieť môžu nanajvýš „púzdra“ korienkov vlasov a ich okolie v pokožke.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

„… by je za něj někdo tahal…“ 🤣🤣🤣

A co teprve, jak asi by se přítelka cítila u kadeřníka, kdyby VLASY BOLELY! 😅 Naštěstí vlasy nebolí. (;

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mravenec

Vlasy nebolí. Lidská hloupost ano.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Martin Hoch

Na něco podobného si stěžuje i moje máma, bolí jí vlasy u kořínků, důvod však nikdo nezná a proto se někteří uživatelé jako např. Mravenec, nedokáží rozumně vyjádřit. Myslím, že některé odpovědi hraničí s tzv. Trollingem. Omlouvám se, ani já nedokáži odpovědět, proč tato bolest vzniká.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Filip84

No, přítelkyně Ti takto mohla sdělit, „že jí bolí vlasy“, ovšem vlasy nebolí, protože vlas, stejně jako chlup, nemá nervová zakončení.

Bolet může „něco“ kolem vlasu, kolem jeho folikuly, v kůži, podkoží, tam ano, tam nervová zakončení jsou – proto také bolí, když tě někdo za vlasy zatáhne.

Po 121: tady nemáme röntgen, ani laboratorium, neodebíráme tu moč, krev, to jest, nediagnostikujeme tady. Jsou obvyklé příčiny symptomů, a pak ty méně obvyklé, a pak třeba i ty neznámé. Od diagnostikování jsou lékaři, no na to mají vybavení a vzdělání.

Obvyklou příčinou bývá dermatologický problém, či problém neurotický. Jinými slovy, může mít „něco“ v kůži kolem vlasů, zanícené folikuly, nějakou mykosu, ale i bakteriální infekci, nebo něco podobného. Může mít nějaký neurotický problém, který způsobuje to, že se jí zdá, „že jí bolí vlasy“. Stejně tak ale může mít onkologický nález – v hlavě, nebo kdekoli jinde na těle. Těch možností je opravdu spousta, tady Ti na to opravdu nikdo neodpoví.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Mravenec

df a Martin Hoch – Bez komentáře. Jen mě pobavilo, že Martin, Martin Hoch, si založil účet jen proto, aby mě označil za trolla. To je fakt trochu průhledný, kámo. 😉😉

Avatar uživatele
df

Mravenec: hloupost bolí? To sis vymyslel, nebo co?

Avatar uživatele
Filip84

df: Od jisté typové úrovně hloupost bolí, ovšem nikoli toho, koho se to opravdu týká.

Nový příspěvek