Klára K.

Čím to je, že mi nechutná syrové mléko, ale jeho vůni, když se ohřívá, zbožňuji?

A stejně to mám s kokosem-voní mi, ale nechutná !

Odpovědi
Jsemtady

Mno tak vune a chut jsou dve veci ..
Kamaradovi vonelo i cerstve pohnojene pole ..
Hm krysi maso by ti mohlo taky vonet a nejedla bys ho.
Mne treba voni i kopracka a nejim ji to je normalni.
Jinak je zajimavost ze jedine zapadni typy lidi maji enzymy na zpracovani mleka/laktozy. Treba cinani ci indiani je nemaji a jejich telo neumi mleko dobre zpracovat, takze ho bezne nepiji, jen v detstvi.

ladaadal

Taky je to o úpravě. Když si čichnu k syrovému rajčeti, tak mě natahuje na zvracení – do pusy jsem to zkoušel dvakrát a vždy jsem začal ihned zvracet. Přesto lečo s rajčatam nebo čalamádu jím bez jakýchkoli problémů a rajskou omáčku přímo zbožňuju.