jejjexk8

Čím to je, že lidi ze severu jsou vyšší?

Čím to je dáno, že zrovna třeba ve Skandinávii jsou nejvyšší lidi, hlavně Ti té nordické rasy a potom na jihu jsou zase naopak lidé o dost menší než Ti ze severu Evropy? Proč tomu tak je?

Nejlepší odpověď
annas

Je to dané geneticky, dále . přizpůsobením se např. teplotám na severu a jihu, intenzitě a délce slunečního záření, roli hraje i výživa, způsob života atd.

Seveřané patří k europoidní rase, která se dělí na severní, jižní a další větve. „U skupiny lidí se vytvářely znaky a vlastnosti, které odpovídaly podnebí a prostředí, aby zde mohli optimálně žít.“

„Severní větev europoidní rasy představují lidé s nízkým stupněm pigmentace (světlá pokožka, světlé vlasy) a vyšším tělesným vzrůstem. Tito lidé obývají Skandinávii, Island, značnou část britských ostrovů, Nizozemí a severní Německo! atd.“

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Europoidn%C3%AD_ra­sa

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:GNDnPtW-gY0J:21stoleti­.cz/2006/05/19/jsme-opravdu-tak-rozdilni/+&cd=5&hl­=cs&ct=clnk&gl=cz

Další odpovědi
marci1

Myslím, že hlavní roli hraje kvalitní výživa a dobré socio-ekonomické podmínky. 🙂

Psychotic

Vyšší?

Prům. výška muže:
Dánsko – 182,6 cm
Finsko – 180,7 cm
Norsko – 180,3 cm

Švédsko – 177,9 cm

Česko – 180,3 cm
Bosna – 183,9 cm
Nizozemí – 183,2 cm
Německo – 178 cm

…nepřijdou mi tedy právě vyšší.

Ale i kdyby byli, svalil bych to na vysokou míru urbanizace a dobrou výživu.

Agneta

Nejvyšší jsou jen pojídači masa – jako třeba na Balkánu.

Tato otázka je v Česku zcela nerelevantní, ale byla-li by podána v Itálii, tak už by to vypadalo jinak.
Totiž asi 50 km jižně od Říma je faktická hranice s třetím světem – totiž Kalábrie. Tamější lidé jsou potomky římských otroků, jsou tmavší pleti, a nikdy neměli dostatek potravy, a to ani v dnešní době, proto jsou nápadně menší, a v severní Itálii, tedy Lombardii, se jim často posmívají – resp. nemají je v oblibě, neboť kalábrijské ženy chodí v černém, nosí často černé šátky, jsou nápadně malé a chodí do kostela (a maso v životě nejedly). V Lombardii tvoří už 1500 let většinu obyvatelstva germánští Langobardi (pův. ze sev. Něm.).

Takže se troll jejjexk8 zase něco dozvěděl, že:DDD