Proč v Evropě vymírá europidní rasa a která ji nahradí?

Nejlepší odpověď
anonym

Severní větev europoidní rasy představují lidé s nízkým stupněm pigmentace (světlá pokožka, světlé vlasy) a vyšším tělesným vzrůstem. Tito lidé obývají Skandinávii, Island, značnou část britských ostrovů, Nizozemí a severní Německo. Jižní větev europoidní rasy představují lidé s vyšším stupněm pigmentace (tmavší pokožka, tmavé vlasy a oči) a nižším tělesným vzrůstem. Tito lidé obývají jednak Středomoří, tj. žijí na Pyrenejském (Portugalci, Španělé) a Apeninském poloostrově (Italové) v Řecku, na středozemních ostrovech, v severní Africe (Arabové), jednak obývají pás táhnoucí se od jihozápadní až do jižní Asie,řekla bych že jejich úmrtnost je stejná jako úmrtnost všude jinde na světě

Další odpovědi
blesk26

Nevymírá, jen se bohužel až příliš dobrovolně nechává vytlačovat všemi ostatními rasami :(