Kepler

Čím se vlastně dnešní putinovské Rusko liší od toho stalinského a brežněvského?

Naše tanky budou v Praze, tak se vyjádřil nějaký ruský blbec. Dokonce zahájili trestní řízení kvůli přemístění sochy Koněva. Jak asi. Náš předchozí režim tam tu sochu za podpory SSSR dal a dnešní režim ji přemístil, no a co? Je to náš majetek a naše volba. Nejsou ti Rusové jen arogantní blbci stejně jako komunisti?

Přídavná jména utvořená od jmen vlastních píšeme s malým počátečním písmenem.

Nejlepší odpověď
anonym

Stalinistické Rusko (resp. SSSR) bych s dnešním Ruskem nesrovnával. Popravdě, ČSSR, co se týká vládní politiky, patřila k největším vazalům. Už jen ten název ,,socialistická" a obrovský pomník zločince Stalina. Obecně si spíš komunisti neuvědomili, že svou šanci promarnili, nadělali obrovskou paseku a měli bychom tak proti těmto výlevům se ozývat. Odsunutí pomníku Koněva mi nevadí, taky nenecháš na svém náměstí nechat stát nějakého nacistického maršála. A osvobození? no 40 let totality, to pěkně děkujeme.

Další odpovědi
Ametyst

Kdyby Putin neměl rozum, dávno by se tu válčilo. Znají to tady, žejo. Pisalkove jsou protiruští, mají to zadané, takže jim žádná objektivita nepřekáží. Hodně lidi u nás ještě umí rusky, tak by bylo fajn poslechnout si Rusy v přímé řeči.

EKSOT123

Že rozdíly jsou velké je jasné. Ale je třeba si uvědomit, že Rusové jsou hrdí na to, že zastavili Hitlera a Osvobodili Evropu. Tu hrdost má v sobě snad každý Rus. Odstranění sochy berou jako křivdu a znevážení obětí ruských vojáků. Mnoha Rusům navíc nedochází, že osvobození bylo pro nás spojeno s nechtěným ruským područím. Tedy v zásadě by se dalo souhlasit a podpořit odstranění sochy, pokud by plánovaný náhradní památník osvoboditelům nebyl jen všeobecný, ale byla jím zdůrazněny oběti právě ruských vojáků.

hapiky

Někteří putináči si stále ještě neuvědomují, že už dávno prohráli svůj boj s hloupostí, jednak ideologickou, jednak mocenskou.
Určitý respekt vůči Rusku by mohl být na místě, ale to jen proto, že mají atomky a velké přírodní bohatství. Na druhou stranu je nutné jim dát najevo, že jsme už nějakou dobu suverení stát a nikoliv bezbranný. Trestně stíhat by proto měli ty, kteří mají v sobě stále onu tzv. diktaturu proletariátu, což není nic jiného, než povýšenecké chování jednotlivců i vládní garnitury.

Mc Merkurion

@Markusei: … to s tím přívlastkem „socialistická“ si nějak nevystihl, Socialistická federativní republika Jugoslávie zrovinka patřila na druhej konec toho tábora, řesto to v názvu měla … a za tu totalitu můžeš děkovat poválečnýmu rozdělení na kterým se dohodly se západem, trošinku prostudovat dějiny by to chtělo …