wendyX

Čím se liší ‚umělé slzy‘ od běžných očních kapek?

Vím, že umělé slzy se používají k optimalizaci ‚syndromu suchého oka‘- t.j. případ, kdy oko některých jedinců neprodukuje dostatek vlastních slz, oční rohovka není dostatečně zvlhčována a dostavuje se nepříjemné pálení až řezání v oku, atd. Ale měl jsem za to, že totéž zvládnou běžné oční kapky…? Takže- v čem je rozdíl?

Nejlepší odpověď
johana 56

Použití vhodného prostředku by měl vždy posoudit oční specialista.
‚Umělé slzy‘ jsou kapky nebo gel pro zvlhčování suchých očí. Zabraňují nepříjemnému, někdy až bolestivému tření pod víčky. Používají se také při aplikaci kontaktních čoček.
Oční kapky na bázi antibiotik plní léčebnou funkci při zánětlivém nebo chronickém onemocnění očí. Téměř všechny jsou pouze na lékařský předpis.
Běžné dostupné (doplňkové) preparáty jako Visin, Tears again, Clasic apod. slouží k podpoře unavených, podrážděných očí (dlouhý pobyt u PC, nevyspání, umělé osvětlení).

Další odpovědi
ahold

Umělé slzy mají vyšší viskozitu a ta umožňuje pohyb oka i víčka po delší dobu. Bez tzv. drhnutí, pálení.

gecco

Co jsou " běžné oční kapky"?
😉
Umělé slzy jsou oční kapky určené pro suché oko, ale očních kapek je více druhů a i k jiným účelům…