Dlostev

Čím se Lidl provinil?

Již několik dnů se řeší umazané kříže v Lidlu, ani po těch několik dnech jsem stále nepochopil co by měl být tak velký problém, aby to většinu Čechů takovým stylem pobouřilo. Stejně tak jako jsem nechápal pobouření v případě modela tmavé pleti.
Jaký je Váš názor, případně můžete mi někdo s čím přesně bych měl mít problem?

Nejlepší odpověď
led

Krásny spôsob ako odvrátiť pozornosť od dôležitého. Zamazanie krížov na gréckych kostoloch je rovnaké ako zbavenie Stalina jeho fúzov, alebo vybielenie modela tmavej pleti… – už to je nie je originál, chýba tam charakter.
Pobúrenie je logické, Lídl svojou úpravou porušil samotnú podstatu originálu. Grécke kostoly bez krížov vlasne stratili charakter kostolov, ktoré sú určitým gréckym symbolom, pritom celá predajná akcia Lídlu sa viaže ku Grécku.
Predstavte si, keby miesto Chrámu svatého Víta by na Pražskom hrade spodobili Chrám sv.Barbory (Kutná Kora). To by bol určite ešte väčší poprask

Další odpovědi
orwell

Myslím, že nejlíp a nejrychleji by ti to vysvětlili muslimové, kdybys jim na obaly jimi vyrobeného zboží naopak kříže přimaloval. Asi moc nevnímáš, co se kolem děje. Problém zatím nemusíš mít s ničím, ale neboj se, časem se určitě dostaví a rozhodně je nepřehlédneš.

briketka10

Uvést zdroj by neškodilo:

http://zpravy­.idnes.cz/lidl-krize-kostely-recko-nemecko-d4p-/zahranicni.as­px?c=A170906_162801_zah­ranicni_fka

Já o této kauze doteď neměla ani
tušení a nemám k tomu zatím co říci.

Dochy

Ty kříže k těm stavbám zkrátka patří. Model tmavé pleti – to se ozvali nějací náckové,, to bych neřešil, ale předcházet potenciální problémy s potenciálními ortodoxními antikřesťany tím, že z historických staveb umáznu křížek??? Osobně nevidím důvod proč bych neměl obdivovat Tádž Mahal kvůli tomu že ho postavil islámský vladař, nebo sochu Budhy jen proto, že je dílem budhistů? Doufám, že Moně Lise nikdo nedomaluje mikáb.

ten který je

Někdo hodně mocný a bohatý se snaží o převýchovu a vykořenění společnosti. V tomto případě může jít i o použití tzv. metody Overtonova okna. Zkuste se více zajímat o dění ve světě a ve společnosti. Televize nebo škola vám nepomůže.

ivzez

Já bych te nenazvala proviněním, ale hloupostí.
Hloupostí všech, kdo se na vzniku reklamy na řecké
týdny podíleli a těch, kdo ji schválili.

______

Reakce na odpověď uživatele Ge0rge:

Umazávání křížů na kostelích nevnímám jako
„snahu o náboženskou neutralitu“ → výmluva
vedení LIDLu je stejně hloupá jako reklama sama.

Nábožensky neutrální by bylo nepoužít v reklamě
kostel/y, nikoliv umazávání jejich částí. (Řecko má hodně
co nabídnout, LIDL nemusel použít známý kostel.)

cechacek

Majitel Lídlu je velký sluničkář a přítel charismatické­ho Sorose

anonym

Na straně LIDLu v této „kauze“ vidím jen snahu o náboženskou neutralitu, ostatně co má taky náboženství společného s prodejem potravin ? Nic … Provínění, pokud vůbec nějaké, vidím na straně bulvárních plátků které se na tom přiživují a lidí kteří z neškodného odretušování kříže dělají něco zavrženíhodného. Z mého pohledu to není nic co by vůbec stálo za pozornost.

Kdybych to měl k něčemu přirovnat, posilovna chce na billboardu svalnatého plešouna ale příliš se jim nelíbí ten hákový kříž vytetovaný na rameni, ten se jaksi k propagaci jejich posilovny moc nehodí. Tak ho prostě ze svalovce odretušují a je to … sotva byste se nad tímhle pohoršovali, přitom je to totéž.