Vit Kouba

Čím optimálně nahradit slovo bůh

Mnoho lidí používá často slovo bůh zcela zbytečně třeba; bože ty jsi …, proboha to snad není možný… atd. přitom jsme národem který v boha nevěří a ve škole se náboženství neučí asi 80 let. Otázka je, čím optimálně nahradit zastaralé slovo bůh?

Nejlepší odpověď
jirka F

Jiná odpověď

Hospodin.

Další odpovědi
paul1

Jiná odpověď

Nezdá se mi, že slovo „Bůh“ by bylo nějak zastaralé. To samé platí i pro 10 přikázání.

annas

Jiná odpověď

Zřejmě o Vaše stránky není velký zájem, takže jste se na Odpovědi vrátil již po čtvrté a vkládáte otázky, na něž si na svých stránkách odpovídáte sám .

Jeden z jeho profilů GVKB.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=GVKB

Nejvyšší Bůh je Stcořitel nebe země. Křesťané také používají pojem Hospodin. Výraz bůh se používá i přeneseně pro milovanou, uctívanou, třeba i uměleckou osobnot., která stojí na vrcholu. svého umění.

Vy sám jste se nazval bohem na svých stránkách „ GVKB je nový svatý bůh“ = guru Vít Kouba Bhagavan.

https://gvkb.cz/gvkb-je-novy-svaty-buh/

Kromě toho je GVKB ředitelem vesmíru od té doby co vesmír existuje a bude ředitelem vesmíru do té doby dokud bude vesmír existovat, vše co GVKB stvořil to je dokonalé a nikdo o tom ve vesmíru nepochybuje. GVKB stvořil z ničeho vše a ten kdo o tom pochybuje, ten plný závisti a nenávisti jistě je.
Na počátku všeho byl GVKB a o tom to je, kdo je to GVKB?

http://web.li­bimseti.cz/kou­bavit/gvkb-je-manazer-roku-2019_821962.html

Jiří Bohumil

Jiná odpověď

Pokud budou existovat církve, bude existovat i slovo, tedy vlastně pojem „Bůh“. Nikdo jej neviděl a nesetkal se s ním „osobně“, ale věřit v něj bude stále mnoho lidí. To že se atheismus v současnosti více rozšířil, a to zejména u nás, je dáno výchovou a materialistickým přístupem k životu. Totéž se týká „desatera Božích přikázání“, která jsou nejjednodušším a nejpřehlednějším shrnutím základních morálních a společenských zákonů, které jsou a budou pravděpodobně platné stále. A pokud by je lidé dodržovali, bylo by na světě mnohem méně zla, bojů a válek.
Ovšem i historie ukazuje, že i „věřící“ je, ve jménu „jejich víry“, velmi často porušovali a zneužívali. A v podstatě se takto lidé chovají i co se týká dnešních zákonů.
Ale to už je o něčem jiném. 😉

EKSOT123

Jiná odpověď

Jestli myslíš s velkým „B“, tak to nenahradíš, on je víc než celé jeho stvoření včetně nevěrců. Ale otázka je na místě ve smyslu, čím je nahradit, aby se neužívalo nadarmo a neklelo. V určitých situacích se až zdá, že je to problém, zanedbaný problém.

Kelt

Jiná odpověď

A záleží na tom? Jméno je až to poslední, co mne zajímá, pokud je mi někde dobře, mám dobrý pocit, cítím se v bezpečí a vím, že za to mohu někomu poděkovat. Taky za to, že jsem zdravý. A jméno boží by se nemělo brát nadarmo.

Rokio

Jiná odpověď

Matka příroda.

příklady:
Dnes je venku hezky díky matce přírodě.
Matka příroda je zodpovědná za to, že příroda je tak rozmanitá.
Díky matce přírodě jsem se narodil.

hapiky

Jiná odpověď

Tvé otázky jsou jak od ďábla. Vím, jak to myslíš.

dudu

Jiná odpověď

Všemohoucí.

Roman71

Jiná odpověď

Nejjednodušší cesta je naučit se slovo „bůh“ (záměrně psáno s malým „b“) nepoužívat vůbec.

Titul Bůh (záměrně psáno s velkým „B“) totiž označuje Někoho, kdo má neomezené možnosti, co se týká tvoření i délky života.
Taková bytost z masa a kostí rozhodně není.

Vit Kouba

Desatero je zde asi tři tisíciletí, a tak je programově zastaralé, slovo bůh evolučně nahradilo slovo vůdce, vše prochází evolucí

Ametyst

Desatero je naprosto dokonalé a zásadní. Ta pitomá legislativní smršť v režii politiků, kdy je na každý pšouk extra zákon, je k ničemu, pokud se v tom nikdo nevyzná, ani samotní zákonodárci ne. Ústava se také porušovala, a vlády metaly jedno protizákonné opatření za druhým, bez schválení parlamentu, a nebyly potrestány. Ačkoliv jim to soudy smetly se stolu jako protizákonné. Jelo se dál.

annas

Desatero, pro nevěřící sedmero přikázání jsou pravidla morálky. To, že z těchto pravidel vycházeli i komunisté v době socialismus svědčí tzv. Morální kodex budovatele komunismu (Mokobuko), bxyl l východiskem pro socialistickou morálku. Vyšel v roce 1961 v SSSR.. Kodex přijaly i ostatní země sovětského bloku.
I když místo víry v Boha bylo třeba pracovat a věřit věci komunismu, vyjádřit tak lásku k socialistické vlasti a k socialistic­kým zemím

nesmiřitelnost k nespravedlnosti, příživnictví, nepoctivosti, kariérismu a hrabivosti – tedy nepokradeš.

všechna oravidla v odkazu
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Budovatel

Drap

Náboženství se učí téměř na všech školách stále.