jirka F

Čím je způsobeno to že lidem po elektronických cigaretách selhávají plíce atd.?

Když jde vlastně jen o vodní páru.

zdroj: média

Nejlepší odpověď
Kepler

Taky jsem to četl. Předně: to co kuřák vdechuje, není vodní pára, ale aerosol propylenglykolu nebo glycerínu. Zřídka i jiných olejovitých látek. O zdravotních rizicích se vedou spory, nicméně se zdá, že tak úplně nevinná e-cigareta není.

Další odpovědi
zjentek

Nejde o vodní páru, ale kravskej tuk. A když si mažeš plíce tukem zevnitř, něco se někdy stane, řekl bych. A to něco se projeví dle imunity jedince.

Já glicerínem mažu těsnění plastových oken, ne plíce a taky jej hojně využívám k výrobě všelijaké domácí kosmetiky. (;

Edison

Všichni se mýlíte. Jestli teda tak sledujete média, tak jste si přece nemohli nevšimnout, že všichni, co se jim „přitížilo“ si do toho přidávali nejrůznější konopné produkty.

marci1

Vládní agentura CDC minulý týden sdělila, že škodlivou látkou v e-cigaretách, která způsobuje nemoc dýchacích cest, by mohl být acetát vitaminu E. Zdravotní potíže tak zřejmě nemusí vyvolávat samotný způsob inhalace tabáku, nýbrž složení náplní, takzvaných e-liquidů, které se u různých druhů e-cigaret liší.

Acetát vitaminu E je o olejový derivát tohoto vitaminu, který se v přirozené formě vyskytuje v některých potravinách, například v řepkovém oleji nebo mandlích. Jeho derivát je pak běžně k dostání jako doplněk stravy, který se používá například při péči o pleť. Podle CDC není známo, že by v této formě vyvolával nějaké zdravotní problémy.

Současná studie CDC se opírá o 29 vzorků plic pacientů trpících neznámou chorobou dýchacího ústrojí. Ve všech se našel acetát zmiňovaného vitaminu.

https://zpravy­.aktualne.cz/zah­ranici/american-ukazal-plice-znicene-e-cigaretami/r~3b0fb17­6054211ea9ec9ac1f6b2­20ee8/