Avatar uživatele
annas

Čím dříve člověk pochopí, že některé věci nikdy nepochopí, tím šťastnější/smut­nější prožije život? Jak to vidíte?

Slyšela jsem nebo četla, zřejmě půjde o aforismus Jana Sobotky.

Obrázek
https://pixaba­y.com/cs/vector­s/probl%C3%A9m-v%C3%BDslech-otazn%C3%ADk-p%C5%99ekvapen%C3%AD-423604/

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? vagra, Drap, Kepler, dust8, EKSOT123 před 1310 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Malvína

Šťastnější. Nikdo z nás neví vše, a to je dobré si připustit a smířit se s tím. Je sice chvályhodné a správné, že se každý během svého života snaží vzdělávat, učit se, ale člověk, který si myslí, že se časem dozví vše, nebude nikdy spokojený. Stále bude mít na paměti něco, co chce vědět, zároveň ho ke zdi budou tlačit myšlenky, jak je možné, že to doposud neví, a tím pádem nebude žít běžný život. Bude nouze o přátelská setkání, rodinné chvíle, příjemné zážitky. Mozek bude myšlenkami stále někde jinde…
Připuštění si tohoto faktu bude vést k osvobození, otevře se nová brána života. Ta skutečná.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

¨Často je lepší některé věci nechápat a nesnažit se o to. Tím se náš komplikovaný život stává jednodušší a „stravitelnější“. Některé věci jsou opravdu nepochopitelné a to je dobře. Jaký smysl má snažení chápat, co se děje v černé díře?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
da ny

Vidím to jinak.
Je to o možnostech/schop­nostech lidského mozku.
Člověk je tady proto, aby prožil šťastný život. Jaké si to udělá, takové to má.
;-D
Někdy mám pocit, že čím méně toho lidé vědí, tím jsou „šťastnější“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Chápu, že některé věci nechápu a nikdy nepochopím, ale to mi vůbec nebrání v tom, abych byla šťastná. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
EKSOT123

Možná šťastnější, ale těžší. Hlavně by to ale pomohlo jeho okolí a v globále lidstvu jako celku. Bylo by např. více ohleduplnosti k různě nemocným nebo znevýhodněným lidem (pozici takového člověka nebývá tak snadné pochopit), větší snášenlivost mezi náboženstvími, atd.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Pravděpodobně smutnější. Vlastně ne pravděpodobně, nýbrž jednoznačně smutnější.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Mohlo by sa povedať Šťastný ten, kto nepremýšľa, všetko zaňho povedia, ale…
Človek je preto človekom, lebo využíva tú vráskavú hmotu v lebke na premýšľanie.
Len ten, kto sa snaží pochopiť aj nepochopiteľné, dokáže kráčať vo svojom vývoji a pochopí aj záhadu šťastia a nešťastia v živote…
Vzhľadom, že pre daný citát nepoznám podnet prečo ho p.Sobotka povedal, priamo k citátu mlčím. Dobre sa vyjadriť môže len ten, kto pozná v akej súvislosti bol povedaný.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kari Kaus

šťastnější já by byla štastněji kdyby věděla miň.

Upravil/a: Kari Kaus

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

Kepler „Jaký smysl má snažení chápat, co se děje v černé díře?“ prezradím vám tajomstvo čiernej diery. už som tu kdesi (v otázke o prelete vesmírneho kameňa v blízkosti Zeme) vložila obrázok, ako sa ehmm… tulák aliendrone vynára z čiernej diery, aby sa mohol začleniť medzi užívateľov tejto stránky.

před 1309 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

A vlastně nemám v odpovědi pravdu, protože třeba blbec se může radovat i z nevědomosti.

před 1310 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Jen pro pochopení – já se tedy moc neraduji.

před 1309 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

…ale na to se mě nikdo neptal.

před 1309 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

(;

před 1309 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek