annas

Čím dříve člověk pochopí, že některé věci nikdy nepochopí, tím šťastnější/smut­nější prožije život? Jak to vidíte?

Slyšela jsem nebo četla, zřejmě půjde o aforismus Jana Sobotky.

Obrázek
https://pixaba­y.com/cs/vector­s/probl%C3%A9m-v%C3%BDslech-otazn%C3%ADk-p%C5%99ekvapen%C3%AD-423604/

Nejlepší odpověď
Malvína

Šťastnější. Nikdo z nás neví vše, a to je dobré si připustit a smířit se s tím. Je sice chvályhodné a správné, že se každý během svého života snaží vzdělávat, učit se, ale člověk, který si myslí, že se časem dozví vše, nebude nikdy spokojený. Stále bude mít na paměti něco, co chce vědět, zároveň ho ke zdi budou tlačit myšlenky, jak je možné, že to doposud neví, a tím pádem nebude žít běžný život. Bude nouze o přátelská setkání, rodinné chvíle, příjemné zážitky. Mozek bude myšlenkami stále někde jinde…
Připuštění si tohoto faktu bude vést k osvobození, otevře se nová brána života. Ta skutečná.

Další odpovědi
Kepler

¨Často je lepší některé věci nechápat a nesnažit se o to. Tím se náš komplikovaný život stává jednodušší a „stravitelnější“. Některé věci jsou opravdu nepochopitelné a to je dobře. Jaký smysl má snažení chápat, co se děje v černé díře?

da ny

Vidím to jinak.
Je to o možnostech/schop­nostech lidského mozku.
Člověk je tady proto, aby prožil šťastný život. Jaké si to udělá, takové to má.
;-D
Někdy mám pocit, že čím méně toho lidé vědí, tím jsou „šťastnější“.

marci1

Chápu, že některé věci nechápu a nikdy nepochopím, ale to mi vůbec nebrání v tom, abych byla šťastná. 🙂

EKSOT123

Možná šťastnější, ale těžší. Hlavně by to ale pomohlo jeho okolí a v globále lidstvu jako celku. Bylo by např. více ohleduplnosti k různě nemocným nebo znevýhodněným lidem (pozici takového člověka nebývá tak snadné pochopit), větší snášenlivost mezi náboženstvími, atd.

zjentek

Pravděpodobně smutnější. Vlastně ne pravděpodobně, nýbrž jednoznačně smutnější.

led

Mohlo by sa povedať Šťastný ten, kto nepremýšľa, všetko zaňho povedia, ale…
Človek je preto človekom, lebo využíva tú vráskavú hmotu v lebke na premýšľanie.
Len ten, kto sa snaží pochopiť aj nepochopiteľné, dokáže kráčať vo svojom vývoji a pochopí aj záhadu šťastia a nešťastia v živote…
Vzhľadom, že pre daný citát nepoznám podnet prečo ho p.Sobotka povedal, priamo k citátu mlčím. Dobre sa vyjadriť môže len ten, kto pozná v akej súvislosti bol povedaný.

Kari Kaus

šťastnější já by byla štastněji kdyby věděla miň.

led

Kepler „Jaký smysl má snažení chápat, co se děje v černé díře?“ prezradím vám tajomstvo čiernej diery. už som tu kdesi (v otázke o prelete vesmírneho kameňa v blízkosti Zeme) vložila obrázok, ako sa ehmm… tulák aliendrone vynára z čiernej diery, aby sa mohol začleniť medzi užívateľov tejto stránky.

zjentek

A vlastně nemám v odpovědi pravdu, protože třeba blbec se může radovat i z nevědomosti.

zjentek

Jen pro pochopení – já se tedy moc neraduji.

zjentek

…ale na to se mě nikdo neptal.

zjentek

(;