Kazatel

Chystá USA či Ukrajina nějakou provokaci, kterou by ospravedlnily vojenské dodávky na Ukrajinu? Pamatujete na „Mejdan“?

https://zpravy­.aktualne.cz/zah­ranici/moskva-se-zlobi-nato-odmitlo-ustoupit-putin-se-poradi/r~a6418ba­8753011ec9106ac1f6b220e­e8/

Odpovědi
_Bůh_

???
Proč by měly ospravedlňovat vojenské dodávky? Víte kolik zbraní exportuje Česká republika? Běžte se zeptat do Zbrojovky do Uherského Brodu, tam se vám vysmějí, že by měli ospravedlňovat jejich prodeje na Ukrajinu, USA a do Afriky, lol.

dubraro

Nevím. Zatím to vypadá, že se tam zbláznili úplně všichni.
Na mejdan(y) si pamatuji, ale ty neměly s Ukrajinou nic společného. Pravděpodobně myslíte Majdan, tedy nepokoje v roce 2014. Název vznikl ze slova „maidan“, což ukrajinsky znamená náměstí. Míněno je náměstí Nezávislosti (Maidan Nezalehnosti) v Kyjevě, kde se odehrávaly demonstrace.

Kazatel

https://ct24.ces­katelevize.cz/do­maci/1504252-ceske-firmy-vozily-na-ukrajinu-zbrane-navzdory-embargu

A jak to bylo a kdo na Maidanu tenkrát vyvolal nepokoje, včetně sesazení řádně zvoleného prezidenta asi již není pochyb.