Loso

Chteli byste byt bohati, nebo byt nadale otroky statu?

Chteli byste byt bohati a nebo byt nadale otroci statu?

Zajimaji me nazory na danou tematiku

Nejlepší odpověď
autacek

No většina voličů se zdá chce být otrokem miliardáře. A stačí k tomu pár koblih.

Další odpovědi
annas

Nepovažuji se za otroka, ale ani nebudu nikdy otrokářem. Co bych chtěla? Je hypotetická otázka, co by bylo kdyby …

Navíc otroctví jako takové bylo zrušeno, Šlo o společenskou skupinu.

„Moderní“ otroctví je docela něco jiného. Často jde o kriminální činnost. nucení k prostituci, práce „na černo“ za náročných podmínek. Nebo, pokud se některý člověl dostane do dluhů a půjčkami je neustále zvyšuje, musí vyhovět věřiteli, je na něm závislý, tudíž jakýmsi otrokem. Takže e dá říct, že je i otrokem peněz, protože může přijít i střechu nad hlavou.

Nejsou někdy bohatí také otroky peněz,? Snaží s jich mít za každou cenu co nejvíc.. Snáze je utrácejí, ale někde jsem četla, že v USA je bohatství zdrojem alkoholismu, depresí, dokonce sebevražd. Bojí se, aby o peníze nepřišli.

Ale někteří bohati jsou jejich pánem, mají dobrý pocit z toho, že své věci získali poctivě, maj vše í pod kontrolou.

ivzez

Chybně formulovaná otázka: Nikdo není otrokem státu.
Je-li někdo otrokem, pak toho, co uvádí Annas.

Hlada

Otázka dává na výběr vlastnosti, které nejsou v protikladu.
I bohatý člověk musí respektovat pravidla státu. O tom, kdo bude nastavovat pravidla, rozhodují ve volbách všichni, nejen bohatí.

Kepler

Myslíš, že Petr Kellner s majetkem 16 mld. dolarů je otrokem státu? Jestliže je, pak ano, chci být otrokem státu.

nyjono

Hloupá otázka.
Jak hodně bohatý máš na mysli?
A jak konktrétně se někdo stane otrokem státu?

led

Štát som ja, štát si ty, štát sme my všetci, kto sme občania nášho štátu…
My všetci tvoríme štát, tak ako môžme byť aj pánmi aj otrokmi samých seba?
Bohatí tvoria len jednu vrstvu občanov štátu… Človek v zmysle zákonov platných v ČR nemôže byť otrokom ani iného človeka, ani skupiny ľudí.

Ale na druhej strane musíme priznať, že v každom štáte je skupina ľudí, správajúcich sa tak, akoby štát patril len im. Tým porušujú nielen platné zákony štátu, ale aj medzinárodne platnú Listinu ľudských práv.