Srajonen

Chtěli byste, aby byla jednotná světová vláda?

A neexistuje už teď, když OSN vydáva nařízení, která státy musí plnit?

Drap: tady pisou ze vynutititelna jsou
https://www.no­vinky.cz/tema/cla­nek/rada-bezpecnosti-osn-40069636

Odpovědi
Pepa25

Chci, aby se celosvětové problémy řešili na celosvětové úrovni, což má zajišťovat právě OSN, která ale samozřejmě není „jednotou světovou vládou“, ale mezinárodní organizací.

Roman71

Ano a stejné zákony a zásady pro všechny obyvatele země, ale.. ne s lidskou vládou.

Ps: Znáte Ježíšovu vzorovou modlitbu zvanou „Otčenáš“? Tam je odpověď

Drap

Neexistuje světová vláda. OSN vydává občas ně+jaká doporučení , státy to stejně neplní. Pokusy o světovou vládu tady jsou už léta. Je to nesmysl a nechtěl bych to.

da ny

Kdo nebo co se domníváte, že je OSN?
Nejprve si podrobně nastudujte, jak funguje/rozhoduje.
Pak Vaše otázky ohledně OSN budou mít větší smysl.

Pavlisk109

Dany – to jak funguje teď, je o nečem přece. Vše se může kdykoliv změnit.