kostiwal

Chtěli by jste žít ve státě kde budou v lékarnách léky nebo ve státě kde budou v obchodech banány?

Odpovědi
Filip84

Banány žerou Kubánci, Afromexičané a Afroameričané. Já banány nerad! 😅 Nic z toho nevařím, takže mne jejich cena, dovoz, nebo cokoli jiného osobně nezajímá. Ale je to dobrý Artikel do krámu, banány a rohlíky jsou, položkově, nejprodávanější zboží na krámu. 🤦‍♀️😅

Ale v lékárnách léky jsou, a v obchodech jsou banány – já je tam dneska viděl, jako, obojí, jo, obojí jsem viděl na vlastní oči. Představ si to: v lékárně měli léky, a na krámech měli banány, jako! 😲

Wow, že?

Jo, že nemají všecky léky? Dneska Ti platí recept v celé EU, tak jaký je problém? 🤷‍♀️ Jo, že je fronta na banány za málo peněz? Vždyť to stejně není k žrádlu, ty levný banány. Nebo chováš opice? Já bych to ani opici nedal! 👌😅 Když je fronta na banány v supermarketu nejmenovaného nadnárodního řetězce A, v supermarketu nejmenovaného nadnárodního řetězce B není. Tak: v čem je, zase, problém? 🤷‍♀️

Pindáním se ještě nic nevybudovalo a pindáním se ještě nic neopravilo. Nelíbí se Ti tu? Fajn: odstěhuj se do pryč. Brání Ti někdo? Určitě ne. Bude o jednu 🤪kyselinu míň! 😎

Já kupuju rajčata za cenu masa 😅, o paprikách ani nemluvě 😅😅 a obyčejná rejže stojí Kč 40.00 / kg (přílohová), lepší Kč 60.00 / kg (namísto chleba či tortilly).

Jasně, většině lidí je to Wurst, ale já sežeru za rok cca 300 kg rýže, 100 kg rajčat, 50 kg paprik a 30 kg chilli. 😅😅😅 Tak si to spočítej. A pindám? Nepindám. Stěžuju si? Nestěžuju, beztak je to akorát k hovnu.

da ny

Přestaňte se děsit.
Banány jsou samozřejmě věc zbytná a pro Středoevropana, žádné terno pro zdraví.
Ano, výpadky v lékárnách jsou. V nemocničních je léčivo celkem dostupné vždy nebo nějaká alternativa (u ATB). Lékárny jsou schopné některé léky namíchat, naředit, masti vyrobit.
Ve zdejší nemocniční lékárně jsem vždy pro rodinu, známé i pacienty „sehnala“ vše potřebné.
Dodávka do ostatních lékáren byla o 1 – 2 týdny opožděná (u ATB PNC typu). To mne až tak netrápilo. Část rodiny je na PN alergická, já a někteří rezistentní. Bez léků jsme nikdy nebyli.
Ti, kteří berou léky pravidelně a dlouhodobě bývají velmi často dostatečně vybaveni, předzásobeni. Léky vyzvednou. Někteří nevyužívají a za čas vrátí do lékáren :/ Zřídka nechávají vše na poslední chvíli.
Ten čas, kdy se lékárníci děsili, že místo očních kapek budou prodávat svěcenou vodu trvaly asi ě – týdny.
Situace není růžová, ale úplně černá také ne. Plánování na nic. Vztahy také. Ve vládě a na ministerstvu samý „odborník“ 😉 Člověk musí věřit, že se situace zlepší.
Předvést se může třeba během příštích parlamentních voleb 😉

Rokio

Preferuji zemi, kde jsou dostupné léky, protože banány nejím.

aliendrone

Víš, mé doslova až „NEUVĚŘITELNÉ nároky a požadavky“ jsou celkem pověstné. 😉 😁 😁 Jenže co nadělám, když jsme už „opustili ráj“? Asi si budu muset zvykat jako ostatní NEBO emigrovat. 😕

Chtěl bych žít ve státě, kde jsou jak banány, tak i léky! SLÁMA U KRAVÍNA!

paul1

To tričko se mi líbí 🙂

kostiwal

@Filip84 Díky za názor. Docela se děsím až časem sám přijdeš na to, že v lékarnách chybí přes stovky léků a že v nemocnicích nemají všechny spektra antibotik.

Filip84

Za prvé: vím to. Za druhé: tím, že to vím: změním to?

Problém buďto má řešení, pak je třeba aplikovat řešení, starosti nepomohou. Nebo problém nemá řešení, a pak starosti rozhodně nepomohou. Prostě starosti k ničemu nejsou.