Kryšpín

Chrání sluneční brýle z asijských tržnic zrak, či nikoliv?

Příbuzný optik má názor, že jsou na dvě věci, vyhození peněz a iluze o ochraně zraku.

Nejlepší odpověď
dubraro

Je vhodné si uvědomit, že velmi často mají předražené sluneční brýle v optice stejný původ (výrobce), jako ty z tržnice nebo supermarketu.

Další odpovědi
klob1

Tak před nějakým rokem dělali test, těchto brýlí, hlavně na UV záření obojí. V laboratoři, kde měli na to přímo ověřené přístroje. A zjistili, že ba naopak Sluneční brýle měli skutečně třeba faktor 400 z tržnice od Vietnamců, či poutě a v optice, ikdyž bylo uvedené na brýlích, tak nedosahovali uvedeného údaje. Což bylo zajímavé zjištění.
Dnes nevím jak to na tom to je. A ani to už neřeším v naších Českých podmínkách.
Jedině si to nechat někde otestovat, protože kšeft je kšeft. Víme jak na tom dnes je, aby se prodalo. Nevím, neznám a záleží jak to dokáže. například šroubek do brýlí z optiky dražší nežli celé brýle, když by se sehnal. A ještě v orig. nejde sehnat, takže brýle na vyhození. Takže koupené normálně Sluneční brýle přišli podstatně levněji a šroubek za pár hálířů a také se dá sehnat lehce.

aliendrone

Ano – beze zbytku VŠECHNY, je to principiálně dáno. Jiná záležitost je NAKOLIK chrání, ale to už není předmětem otázky. ;) :)

elkon

Některé, dej si je změřit. Hlavní je UV filtr.

Edison

Zjisti si, který optik má měření, i UV filtru.

zjentek

UV filtr v čočkách slun. brýlí je dnes předpisem z nařízení EU! Pokud ti tedy v ČR někdo prodává brejle s barevnými skly bez UV filtru, tak ti neprodává sluneční blejle!

novaklen

Jak už tu někdo psal, hodně záleží na tom, jestli brýle mají opravdu UV filtr, nebo ne a také jak silný. Já osobně bych slunečním brýlím z tržnice moc nevěřila. Raději bych si brýle koupila z nějakého ověřeného obchodu, třeba z https://www.ho­tovebryle.cz/ U těch má člověk alespoň jistotu, že mají opravdu kvalitní UV filtr a člověk si jimi nezničí zrak.

Kryšpín

Optik potřebuje rejžo no a rákosník také, tudíž zákazník má na výběr