jirka F

Chci zavolat na krizovou linku, ale aby nebyli moc zvědaví. Co mám dělat?

Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
da ny

Ten, kdo se rozhodne zavolat na krizovou linku, bude sotva
„řešit“, jestli budou „zvědaví“!!!
Vy musíte nějak začít, mluvit, o tom, o čem chcete, co Vás trápí apod..
Psycholog se také musí ptát…
Tak si rozmyslete, co vlastně chcete/potřebujete.
Dělejte, co chcete.

Další odpovědi
cappuccino

Kdyz tam zavolas bez udani duvodu, tak se s tebou asi bavit nebudou.
Oni preci musi vedet, co maji resit!!

Filip84

Já nevím, jestli to tím slepičím mozkem pochopíš, no, pokusím se:

  • tohle není krisové, ani intervenční, centrum. Nejsou tu vyškolení odborníci, nejsou tu lékaři, nejsou tu psychologové. I kdyby tvrdili opak, nemáš jak si ověřit, že tomu tak je (Ty už vůbec ne! 🙄). Tahle stránka má sloužit, primárně, zábavě, má se tu budovat nějaká komunita, uvolněná atmosféra a to, že Ty – a Tobě podobní – si z toho děláte krisové centrum, atmosféře tady rozhodně neprospívá! 👿
  • Tohle není skupinová therapie někde v psychiatrické nemocnici. Nemáme tu hrnčířský kruh, nemáme tu záhonky k okopávání pacienty s hlavou, nemáme tu psychiatry, terapeuty, psychology a – to hlavně! – nejsme tu od toho, abychom četli každý den, často – bohužel! 🙄 – i opakovaně výplody pathologické mysli certifikovaných pacientů s hlavou. Je to depresivní, je to otravné. Otravuješ lidi kolem sebe: otravuješ!, chápeš to!? Otravuješ! Nebo ještě by to šlo říct i jinak: otravuješ!!! 👿👿👿
  • To, že jsi psychicky a fysicky nemocný, je Tvůj problém, nikoli naše starost. Nezměníme to. Určitě každý tady Ti potvrdí, že má také své starosti, a aniž bych chtěl Tvůj stav a Tvou situaci jakkoli bagatelisovat, obávám se, že spousta lidí tu má objektivně podobné, nebo i vážnější, problémy, než Ty. Je tu spousta starých lidí, také to s nimi není jednoduché (ale to je, zase, jiný příběh!), taky už po nich ta zubatá s kosou pokukuje a nekušní a neotravují tím Luft 3× – 30× denně.
  • Jakým právem se, vůbec, opovažuješ otravovat – automaticky, samozvaně -** svými problémy a „problémy“ cizí lidi?** To jdeš po ulici a náhodně do lidí začneš vandrovat ty svoje shity!? 🙄 Asi ne, viď? Jinak bys už dostal tak po rypáku, že už bys tu dávno neotravoval! Ale tady si to dovolíš, co!? Protože tady Ti nikdo po rypáku nedá!? 👿 Jdi už s tím do prdele!!!
  • Jak si kdo ustele, tak si lehne. Jsi dospělý člověk, máš občanský průkaz, máš pravidelný příjem, arciť je tvořen tzv. plným invalidním důchodem (a příspěvkem na péči, etc., etc. etc., že?). Už jenom to „málo“ (protože ono to vůbec málo nebylo, opravdu ne, bylo toho víc, než dost! 🙄), cos sem ráčil nasrat o tý Tvý – slavný a vyhlášený – Familii jednoznačně ukazuje, že jsou taky pěkně jeblí a schopní Ti poskytnout potřebnou podporu a pomoc asi podobně kvalitně, jako by Ti ji poskytly „Himmlerovy lázně“. Jestli Ti to vyhovuje: fajn! Ale drž hubu a nestěžuj se pořád! Jestli Ti to nevyhovuje: změň to! Najdi si nějaký „útulek pro pacienty s hlavou“, najdi si samostatnou garsonieru a zaplať si, z příspěvku na péči, opečovatelku. Nebo si, sakra, dělej, co uznáš za vhodné, ale nestěžuj si pořád, nekušni, neotravuj se svými problémy, pitomostmi, nesmysly! Je to Tvůj život! Tvůj, ne náš! Tvý problémy, ne naše! Chápeš to, sakra, tím svým slepičím mozkem!? 👿👿👿