Juryyyy

Chci si koupit na auto BMW 520d kola s pneumatikami 225/55 r17. Správně bych tam mel mít rozměr 225/50. Je to problém?

Odpovědi
Drap

Koupit si můžeš co chceš, nikdo ti bránit nebude. Na autě však můžeš mít pouze takový rozměr pneumatik, který je uveden v technickém průkazu. Jinak můžeš mít při kontrole problém.

Arne1

Jezdit smíš jen s tím co je v TP. A to včetně označení disků.
Některé pneu se dají do TP dopsat, ale je to složitý proces přes autorizované servisy a podobně.

Funna

opodívej se do velkého techničáku, jaké je možné dát pneumatiky, musí to tam být napsané…dole v poznámce na druhé straně jsou obvykle uvedé alternativy dalších možných pneu…
rozdíl v poloměru kola bude asi 1,2 cm a to už je hodně, takže myslím, že to problém bude…

aliendrone

Pokud jsou zapsány ve velkém techničáku jako alternativa, tak v tom žádný problém není. Pokud ne, ve vlastním zájmu si je tam nech napsat (jinak v případě nehody můžeš být až po krk v hnoji), ale myslím, že v tomto případě by zápis neměl být problém.

Jistě to ovšem nevím, na sedana ti to třeba projde a na kombajna nemusí. Prostě si podle konkrétní verze dohledej přípustné montáže, pokud v nich daný rozměr bude, tak ti to zapíší. :)

Ametyst

Dneska může být problém cokoliv, Instituce se činí. Jiný rozměr než v TP nebýval problém, protože například výhodou bylo, když byly zimní pneu užší než letní.