Avatar uživatele
AnnaP

Chci se dostat na vysokou školu na 100%. Jak?

Dobrý den.
Mám v plánu podat si 4 přijlášky v Praze na VŠ (Psychologie na FF UK, Psychologie na PeF UK, Bezpečnostně právní studia na PA ČR, Marketingová komunikace a PR na FSV UK). Jak vidíte, všechny jsou našlapaný zájemcema a ačkoliv mám gymnázium a přípravný kurzy, učím se doma atd, jsem spíše pesimistka, myslím si, že se nikam nedostanu. Proto chci poradit nějakou VŠ v Praze, kde je zájem značně menší, kde berou alespon 60% a já měla šanci dostat se tam. Po roce bych to zkusila třeba na lepší obory. Neznáte něco podobného? Nějaký obor spíše humanitní, UK, VŠE, ČZU… Klidně i soukromou VŠ, na jeden rok mi školné nevadí. Ale kam mě určitě vezmou. Díky, jestli Vás něco napadne.

Zajímavá 0 před 4178 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
lukas.zmizik

tak to si zrovna napsala obory, kde berou tak na 10 procent… myslím, že nejjistější je strojařina a vůbec technika nebo ekonomika…anebo soukromá jakákoli

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
M.

Nic není stoprocentní.
Jinak chce si prostě věřit. Když jsi na gymplu, tak se upřímně na tu výšku dostat MUSÍŠ, jinak to máš jak základku a čtyři roky (možná dokonce osm roků) v prdeli (pardón)..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

Proč tam chceš jít jen na jeden rok?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lucijej

V Praze je Univerzita Jana Amose Komenského – soukromá.

Zdroj: http://www.ujak.cz/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zzzzz

Já chodila na ekonomickou fakultu. Taky jsem si myslela, že mě nevezmou, udělala jsem SCIO na 70 percentil a zdálo se mi to málo. Nakonec tam brali i lidi co udělali SCIA na 20 percentil. Máš velkou výhodu, že si slabší ročník, (to jako že je vás málo). Pokud se na nic nedostaneš, můžeš rok studovat třeba BBA. Je to sice drahé, ale berou každého.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
AnnaP

To Alesh: Protože pak bych zkusila tyhle (nebo podobný) vysoký znova :) Nechci ztratit rok doma, nezvládla bych se vrátit do studijního prostředí po roce bud doma nebo v práci…

před 4178 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

Taky jsem přemýšlel takhle blbě 🙂
Pokud chceš, můžu ti poradit, jak se k tomu správně postavit a nedělat tuhle kravinu, co chceš udělat.

před 4178 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
AnnaP

To Alesh: Protože pak bych zkusila tyhle (nebo podobný) vysoký znova :) Nechci ztratit rok doma, nezvládla bych se vrátit do studijního prostředí po roce bud doma nebo v práci…

před 4178 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek