Avatar uživatele
Pokročilý

Studium psychologie - kam jít?

Pokud bych chtěla studovat pschologii musím jít nutně přes doktořinu nebo existují i fakulty čistě pro studium psychologie? Pokud máte někdo zkušenosti - z čeho se musí být maturita a jak vypadají takové přijimačky? Pořípadě i bližší informace - i informací na internetu začínám mít chaos.

Momentálně jsem na gymnáziu.
Doplňuji:
Díky za odkaz. A jak je ta přečtená literatura - je někde seznam nebo si mám vybrat sama některá díla? A jak poznám kvalitní?
A jak to myslí s tím sepsání té práce pro přijetí?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Já absolvovala doktorské studium na Katedře psychologie Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Tuto školu vřele doporučuji.

Základní podmínkou k přijetí ke studiu bakalářského či magisterského studijního programu je úplné střední vzdělání zakončené maturitní zkouškou. Podmínkou k přijetí do doktorského studijního programu je absolvování magisterského studijního programu. Další podmínkou k přijetí, kterou stanovuje vysoká škola, je úspěšné složení přijímací zkoušky. V některých případech se zohledňuje praxe, prospěch na střední škole, účast v soutěžích. Podmínky k přijetí jsou zveřejněny u každého studijního programu, resp. oboru zvlášť.

http://psychologie.ff.cuni.cz/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Myslím, že gympl je na psychologii ideální průprava. Možná ještě pedagogika.

http://www.infoabsolvent.cz/…

Na některých VŠ je POVINNÉ PLAVÁNÍ !!!! Umíš plavat ?

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

Damiana

Zkus se informovat se přímo na vybrané škole, protože podmínky přijetí se novelizují (já ji ukončila před patnácti lety). UK pořádá dny otevřených dveří, doporučuji navštívit.
Seznam literatury jistě najdeš na netu - jedná se o doporučená díla, taková víceméně "povinná" četba, kterou můžeš sama ještě obohatit svým výběrem. Sepsání práce pro přijetí je vlastně něco podobného jako ten nejdůležitější motivační dopis - jen o moc konkrétnější, rozpracovaný a nejlépe podpořený praxí a výzkumem s psychologickým zaměřením. Přihlíží se k ní - samozřejmě po řádně složených přijímačkách - neboť na "fildu" je nával.

 

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2624
Zlatý Drap 1787
Zlatý quentos 1274
Zlatý ivzez 796
Zlatý mosoj 663
Zlatý gecco 618
Zlatý led 590
Zlatý hanulka11 566
Zlatý marci1 547
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.