Amie

Studium psychologie – kam jít?

Pokud bych chtěla studovat pschologii musím jít nutně přes doktořinu nebo existují i fakulty čistě pro studium psychologie? Pokud máte někdo zkušenosti – z čeho se musí být maturita a jak vypadají takové přijimačky? Pořípadě i bližší informace – i informací na internetu začínám mít chaos.

Momentálně jsem na gymnáziu.
Doplňuji:
Díky za odkaz. A jak je ta přečtená literatura – je někde seznam nebo si mám vybrat sama některá díla? A jak poznám kvalitní?
A jak to myslí s tím sepsání té práce pro přijetí?

Nejlepší odpověď
Damiana

Já absolvovala doktorské studium na Katedře psychologie Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Tuto školu vřele doporučuji.

Základní podmínkou k přijetí ke studiu bakalářského či magisterského studijního programu je úplné střední vzdělání zakončené maturitní zkouškou. Podmínkou k přijetí do doktorského studijního programu je absolvování magisterského studijního programu. Další podmínkou k přijetí, kterou stanovuje vysoká škola, je úspěšné složení přijímací zkoušky. V některých případech se zohledňuje praxe, prospěch na střední škole, účast v soutěžích. Podmínky k přijetí jsou zveřejněny u každého studijního programu, resp. oboru zvlášť.

http://psycho­logie.ff.cuni­.cz/studium/dok­torske.php

Další odpovědi
Michal Kole

Myslím, že gympl je na psychologii ideální průprava. Možná ještě pedagogika.

http://www.in­foabsolvent.cz/Ka­talogOboru/Kar­taStrOboru.as­px?Obor=38127&Ka­tegorie=T&Sku­pinaOboru=77&Kraj=C­Z011

Na některých VŠ je POVINNÉ PLAVÁNÍ !!!! Umíš plavat ?

Damiana

Zkus se informovat se přímo na vybrané škole, protože podmínky přijetí se novelizují (já ji ukončila před patnácti lety). UK pořádá dny otevřených dveří, doporučuji navštívit.
Seznam literatury jistě najdeš na netu – jedná se o doporučená díla, taková víceméně „povinná“ četba, kterou můžeš sama ještě obohatit svým výběrem. Sepsání práce pro přijetí je vlastně něco podobného jako ten nejdůležitější motivační dopis – jen o moc konkrétnější, rozpracovaný a nejlépe podpořený praxí a výzkumem s psychologickým zaměřením. Přihlíží se k ní – samozřejmě po řádně složených přijímačkách – neboť na „fildu“ je nával.

Damiana

http://www.cu­ni.cz/UK-24.html