PathFinder

Poradí někdo VŠ bez matematiky ?

Potřeboval bych pomoc s výběrem VŠ(Moravskoslezský kraj) a studijního oboru, který by se co nejvíce vyhýbal matematice, kvantitativním metodám, apod..

Vím, že úplně se tomu vyhnout nedá, proto prosím jen o rady a ne poučky o tom, že stačí logicky přemýšlet.

Děkuji

Odpovědi
Michal Kole

Nějaké humanitně řaměření obory, např. psychologie, sociologie, práva,pedagogika humanitních oborů jako čeština, jazyky,

arygnoc

už som to tu raz písal:

matematika nie je pre týranie študentstva, naopak, matematika má naučiť konštruktívnemu mysleniu, fantázii, logickému prístupu, harmónii.
to všetko v matematike je.

Efchen

http://www.vy­sokeskoly.cz/ka­talog
myslím,že tady si vybere každý ;)

jpau

Bez matiky můžeš studovat různý mediální studia, humanitní blbosti (politologie, sociologie, teologie, nevím co všechno…) nebo jít na nějakou soukromou VŠ…

Poučka -
Tak jako tak je to jedno, protože diplom, který na těchto školách (oborech, resp. fakultách) získáš má nižší hodnotu, než tři (potažmo pět) let praxe – alespoň v přepočtu na peníze.

jmhad

mám shodná názor jako arygnoc – matematika není předmět k tomu,aby se jí člověk naučil,protože v životě nebude potřebovat derivace,inte­grály,kombina­rotika a další,ale k tomu,aby se naučil myslet a logicky uvažovat.Vyso­koškoláků bez myšlení už máme dost

Lgee

Matematika je kruté ZLO. Jedna holka co měla 8 jedniček a zbytek dvojky propadla z matematiky.