BAPBAP89

Vysoká škola a plavání?

Hezký den.
Mám takový problém. Po SŠ chci jít na VŠ, obory na které chci jít ovšem vyžadují i plavání a to bez možnosti uvolnění. Je povinné mít z toho zápočet. Já bych chtěl vědět, jestli je to opravdu tak přísné a lékařská zpráva v tomto případě bude bezpředmětná či nikoliv? Přišlo by mi trochu smutné nemoci studovat kvůli tomu, že mám omezení na plavání. A studovat něco jen kvůli tomu kde plavání není je blbost. Nechci studovat něco co mě nebude zajímat, chci vystudovat něco co mě baví a čím se budu živit, bohužel je právě vyžadován ten zápočet z plavání. Tudíž dá se to nějak omluvit nebo je to ztracené?
Předem děkuji za odpovědi.
Doplňuji:
http://www.mu­ni.cz/study/fi­elds/5483

Zde je odkaz přímo na daný obor (doufám, že bude fungovat). V popisu je i o tom plavání.

Odpovědi
Drap

Pokud máš závažný zdravotní problém, tak by to teoreticky škola mohla zdůvodnit. Rozhodnutí je však pouze na konkrétní škole. Zkus se dohodnout tam. Je to podmínka školy. Jedině ta by mohla změnit kritéria. Netuším jaké máš omezení na plavání, ale pokud to neni závažný zdravotní problém, tak s tím raději moc nepočítej.

ivzez

Na stránce z Vašeho odkazu se k tělesné výchově píše:

„Uchazeč sám zhodnotí své fyzické a především zdravotní předpoklady pro uvedené pohybové aktivity, protože případné problémy v této oblasti nemohou být důvodem k osvobození či úlevám a požadavky povinného studijního programu musí být splněny v plném rozsahu.“

Z citovaného textu soudím, že žádné osvobození nepřichází v úvahu.
Podle mne byste si měla najít školu, která nevyžaduje plavání.