redhead

Podmínky pro přijetí na VŠ

Jaká vysvědčení ze střední školy se spolu s přihláškou odesílají a jak velkou váhu na celé přijetí mají, když přijímačky udělám?
Doplňuji:
Mohli by mě nepřijmout, když mám skoro na každém vysvědčení jedinou čtyřku a to z matematiky, ze které se tam dělají přijímací zkoušky?

Nejlepší odpověď
Lucijej

Záleží na konkrétné škole.

některé školy vysvědčení ze střední vůbec neřeší. Některé částečně bodují – za přijímací řízení dosnaš učitý počet bodů plus další body dostaneš za výtěství v olympiádách a dalších soutěží nebo získané certifikáty a další body dostaneš za vysvědčení do určitého průměru.
Takže se nedá říct, že by tě kůli blbému vysvědčení nepřijali, ale pokud k tomu škola přihlíží, tak tě to trochu znevýhodní, ale když budeš se u přijímacího řízení předvedeš, tak to vysvědčení zase takovou roli nehraje. Ale nezapomeň, že velkou roli hraje, jakou budeš mít konkurenci – kolik konkurentů bude lepší s lepším vysvědčením nebo naopak.
Doplňuji:
*vítězství

Další odpovědi
Drap

Každá škola to posuzuje jinak. Většinou se řídí výsledkem přijímaček.

Orange

No když už jdeš na VŠ, tak bych očekával, že si třeba něco o přijímaní najdeš na stránkách dané školy… No to bych chtěl asi moc.

anonym

Záleží na tom, jak žádoucí školu sis ke studiu vybrala. Pokud má škola problém s naplněním plánovaného počtu studentů, tak vadit prospěch nebude. Jestliže bude zájemců ale nadbytek, tak škola vyhodnotí výsledky přijímacích zkoušek a vybere počet studentů, jejichž výsledky budou vyhovovat kritériím. Do těch patří jak výsledek přijímacích zkoušek, tak hodnocení školy a prospěch ze střední školy.
Pokud se dobře připravíš na přijímačky, tak můžeš uspět i s tou čtyřkou. Lepší známka by byla ale každopádně pro Tebe výhodou.