Marta077

Chci podnikat, jak začít?

Nápadů mám spousty, ale řekněme, že začnu něčím jednodušším a to je jen, že budu živnostník a budu si vydělávat třeba e-shopem. Je to druh podnikání. Nápad se vždy nějakej vymyslí.

Zajímá mě, co je vše k tomu potřeba? Vím, že nějaká živnost, odvádět daně a tak. To vše v kostce vím. Jen nevím, jak odvádět třeba ty daně, jak se to dělá a kam. Krok za krokem, to samé jaká i živnost je potřeba.

Nikde o tom do detailu nepíšou a tudíž fakt nevím, kde co a jak. Nápad nějakej člověk může mít, ale když nezná tento postup, tak je to na nic.

Nejlepší odpověď
Pepa25

„Nápad se vždy nějakej vymyslí“
Ne! Komerčně úspěšně realizovatelný nápad je naopak to nejdůležitější, čím je zapotřebí začít!

Postup, jak začít podnikat, je na odkazu:

Zdroj: https://www.jak­podnikat.cz/jak-zacit-podnikani.php

Další odpovědi
ElonMusk

§ 3 živnostenského zákona + jeho přílohy + nařízení vlády 278/2008 Sb.
Najděte si, které živnosti chcete, a pak na živnostenský úřad.

aliendrone

Inu co dodat – VÍTEJ VE KŠEFTU! ;) :D :D
Hned zkraje, beruško, abys měla představu, jak to v něm chodí. Víš, ony totiž existují nejen knihy, předpisy a další zdroje informací (které si musíš KOUPIT či jinak obstarat a našrotit) i semináře, kde si po ZAPLACENÍ patřičného POPLATKU můžeš osvojit (více či méně) kvalitní informace tohoto typu. Tudíž se tě ptám – PROČ myslíš, že ti je někdo jen tak věnuje ZDARMA? Jsi už DOST v obraze? ;) :D

Zvidatel

Detailně o tom třeba pojednává účetnictví, jako o těch daních. Když si nebudeš moc dovolit vydrovat někoho, kdo ti bude spravovat účetnictví, budeš to muset děat sama, alespoň ze začátku. Tak se to musíš naučit. A účetnictví je velmi důležité.
Dála spousta příslušných zákonů. Dobré je si přečíst i různé učebnice či knihy o podnikání. O podnikání vždy pojednává některý díl ekonomiky.
Využít bys ale měla i různé známé knihy napsané přímo podnikately. Jsou tu i knihy jako Základy úspěšného podnikání nebo Vše, co potřebujete vědět o podnikání. Ty nebízí všechny potřebnosti k podnikání, jak začít, jak řídit, co dělat, kam zajít…
Na internetu jsou i blogy i velmi úspěšné, které jsou orientované na podnikání a mají tam jistě i dost článků o začátku v podnikání, kroky, co dělat, jak postupovat při zakládání.
Ve zkratce ti to, ale nikdo neřekne, protože podnikání si vyžaduje spoustu znalostí. První si musíš zjistit, co se musíš naučit, pak se to jakzžtakž nauč a ještě si něco o tom přečti v různých knihách a teprve pak začni podnikat. A teorie bez praxe je hlavně tomto ohledu docela naprd, nebudeš vědět nikdy dost, dokud se do toho nepustíš a neuvidíš to ve skutečnosti.
A nezapomeň, že je to samostatná činnost. Pokud by sis nedokázala sehnat nebo se naučit to, co musíš, tak bys asi ani podnik nevedla moc dobře a pomáhat ti s tím nikdo nebude – teda pokud nebudeš mít zaměstnance.
_____________­_______________
Nápady se přeceňují. Jako samozřejmě je důležité vědět v čem a jak podnikat – jako jak postupovat, ale nějaké nápady a podnikatelské plány se neskutečně moc přeceňují a není pravda, že je to zcela to nejdůležitější nebo že když máš už nápad a plán, tak už máš všechno. Není ani pravda, že podnikatel potřebuje nějaký tzv. geniální nápad. Něco takového není vůbec třeba, podnikat se dá i na zcela všedním nápadu, nemusí být originální ani inovativní. Stačí najít něco, co by mohlo fungovat a dělat to dobře, alespoň o něco líp jak konkurence. A nějaký nápad, jak říká Marta077, se vždycky někde najde. Lidi můžou mít i ty skutečně geniální nápady, ale budou jim naprd, když je nerealizují.
I obavy o to, aby vám někdo neukradl váš geniální nápad je směšný. Nikdo ho neukrade. Lidi nápady a plány přeceňují.

Ty si nakup nějaké knihy a učebnice, začni se vzdělávat i z internetu, stáhni si třeba i nějaké audioknihy. Ale hlavně se uč, když chceš podnikat. Ať neskončíš dřív než začneš.
A k podníkání je toho třeba hodně. Hodně toho musíš udělat, hodně toho musíš znát. Tak se do toho pusť. Podnikání není snadné. Proto taky se většina drží rutinní a ”jisté” prácce jako zaměstnanec.
Vyhledej si do googlu, co je třeba k podnikání, jak začít, knihy o podnikání, zákony o podnikání, najdi si i ty blogy o podnikání anějaká videa na youtubu – alespoň do záčátku. Pokud o tom nic nevíš, tak si projeď i wiki a začni rovnou s článkem o podnikání.

Emefej

Chceš to krok za krokem, to ti tady nikdo nebude vypisovat. Takže pouze velice stručně:

  1. podnikatelský záměr – e-shop je skvělý nápad, tam jistě prorazíš, e-shopů je strašně málo
  2. vstupní kapitál
  3. informace – ty si snadno zjistíš na živnostenském a finančním úřadu

anonym

technicky toho nepotřebuješ moc. Vlastně ti stačí založit živnost (nepotřebuješ na to žádnou konsesi) , koupit doménu za 150kč ročně, hosting za 50 kč měsíčně, použít už existující volně dostupné zdrojáky na kterých eshop založíš (typicky PrestaShop, OpenCart nebo WooComerce), což tě bude stát jen znalosti a čas, jinak je to zdarma, nasmlouvat si a integrovat platební bránu (viz jejich srovnání zde https://www.go­pay.com/blog/vel­ke-srovnani-platebnich-bran/ ) , doladíš integraci se zbožovými vyhledávači (heureka a zbozi.cz), integraci s doručovacími službami (geis, zasilkovna, cpost, apod.) a pak už se staráš jen o tu logistiku a kšeft občas přiživíš propagací na sociálních sítích, google ads, seznam sklik, apod.

anonym

Samozřejmě nic z toho ti nezaručí instantní úspěch 🙂 ten si musíš ohlídat sledováním spousty dalších detailů, učením se triků se slevami, motivačními a nevyužívanými nabídkami slev na příští nákupy, musíš se naučit jak uměle snižovat cenu zboží zvyšováním nákladů na dopravu, jak se vypořádat s reklamacemi (například všechny teleofny jsou vždy poškozené vodou a pokud nejsou, tak je musíš na chvíli potopit), budš muset přijít na to jak se vypořádat s negativními recenzemi na srovnávačích, atd atd … chce to celého člověka a i když to vypadá jednoduše, budeš mít co dělat aby ses v početné konkurenci udržela 🙂

Vojta24

… v neposlední řadě, je třeba pravidelně „platit Daně“ ale moc ji holku nepřeplácet, … ať ji dáte kolik chcete stejně ji to bude málo.