MajaIS

Četli jste někdo Puškina?

Doplňuji:
pro annas : Ruslan a Ludmila

Nejlepší odpověď
dudu

Já jsem si život a dílo A.S.Puškina dokonce vytáhl jako maturitní otázku z ruštiny. V té době jsem také v originále dokázal citovat korespondenci a dialogy Nataši Rostovové s Evženem Oněginem. Plyně jsem rusky četl a překládal i odbornou literaturu. Už to však všechno odnés čas…

Další odpovědi
annas

Konkrétně, které jeho dílo?
Ruslan a Ludmila – viděla jsem film, ale už je to dávno. Jinak Evžena Oněgina, Kapitánskou dcerku, Pikovou dámu.
Doplňuji:
Ale akorát nevím, čím jsem pomohla, když jsem odpověděla, že jsem uvedené Puškinovy knihy četla.

annas

Pane Dudu, asi jste se přepsal. Žena, která milovala Oněgina, se jmenovala Taťána. Nataša Rostovová je postava z románu Vojna a mír.