Cestovaní, dovolena s detskem, co vše zařídit-doklady?

nemám dětsko zapsané v OP a dětsko mám ve své vychově-péči.navíc dětsko ma přijmení po otci-takže nemáme stejné příjmení.jaké doklady potřebuji,co vše zařídit.dětsku byli dva roky.musí mít matka s dětskem pas,když by jeli na dovolenou Slovensko,Německo?

Nejlepší odpověď
kropitko

Doporučuji nechat pro dítě vystavit pas. K tomu budete potřebovat jeho rodný list a rozhodnutí od soudu,že Vám bylo svěřeno do péče.Samozřejmě by stačilo,kdyby jste ho měla zapsané v OP,výměna OP trvá 30 dní a budete k tomu potřebovat ty samé doklady.

Další odpovědi
dagry

Ach bože, ta naše čeština !!

annas

Dagry, takový patvar jsem už dlouho neslyšela. Máte pravdu.

dagry

Díky za podporu. To mě přímo nadzvedlo u čtení otázky. Co to je za matku, že se takto vyjadřuje o svém dítěti? I kdyby napsla děcko, tak to zní zrovna tak hnusně.

kropitko

to bude asi nějaké nářečí,ne??,já jsem to už někde slyšela!!
Na druhou stranu,mé patvary taky nejsou někdy k zahození 🙂. Proto se zdržuji komentáře…