Avatar uživatele
michalds

Českým ženám česká vejce. Ano?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 1973 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Otázka je v kategorii jídlo.

Je tedy v pořádku, že nejen české ženy, ale i muži či děti konzumují především česká vejce, ale upřednostňují i jiné produkty, které pocházejí od nás.

Jinak Česká vejce je společnost, ktrá byla založená v r. 1999 a stará se o to, aby se na trh dostala vejce z českých chovů, která jsou bezpečná, na rozdíl od mnohých dovážených vajec. Neobsahují tzv. fipronil, jak potvrzuje SVS a doporučuje i MZ.

https://www.vi­talia.cz/clan­ky/zmatky-kolem-fipronilu-chtejte-jen-vejce-z-ceskych-chovu/

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Proč ženám? Já bych to poupravila: „Čechům česká vejce!“ 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Ano, lebo ako by sa inak dohovorili? 🙂
ale teraz, trochu vážnejšie, na českých vajciach máte teoretickú istotu, že ich vzorky prešli štátnou kontrolou nezávadnosti

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
EKSOT123

Jsem trochu od zemědělství, mrazilo mě, když jsem ještě za komanče viděl, v jakých podmínkách stráví slepice život. Dnes musí mít slepice v kleci trochu víc místa, přesto já, jinak šetřílek, se v některých věcech plácnu přes kapsu a trojková vejce kupuju jen když nejsou dvojková, nebo ještě lépe od sousedky. V Rakousku se snad ani klecová – trojková vejce nedají sehnat, jen z podestýlkových chovů, a navíc možná za stejný nebo menší peníz než stejná u nás a za celoročně stabilní cenu.V Německu v některých obchodech klecová vejce mají. Vedle domácích v. nejvíc fandím drobným podnikavcům,co mají větší množství slepic na velkém travnatém výběhu. Sice to není bio, ale pro slepice dobrý. Bohužel těch lidí moc není a možná by zákazníci ani neměli větší zájem. Chci říct, ne vše české se třpytí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
michalds

marci1: vžyť je to napsáno na proložkách pro vejce ;)

před 1973 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek