Savier

Česko je ráj alkoholiků, feťáků a huličů?

Nejlepší odpověď
Rokio

Tuzemsko má nejvíce konzumentů piva na obyvatele.

Další odpovědi
Drap

Taková informace je odkud?

zjentek

V podstatě neznám vysokoškolsky vzdělaného člověka pod 35 let, který by nehulil. Ale oni si o sobě nemyslí, že jsou feťáci. Oni jsou přesvědčeni, že jsou šamani anebo při nejmenším mají tak nějak a podobně jako oni otevřenou mysl, když jsou v limbu. Což jsou stále, když mají zboží. A zboží mají stále, protože jsou vysokoškolsky vzdělaní. V neposlední řadě tito relativně mladí a řádnou inteligencí dříve vzdělaní lidé z principu taktéž obdivují stejně založené a sobě rovné zejména na vládních pozicích a pozor- mají práva volit a také i vydatně volí, z čehož zase logicky plyne vláda tupohlavců, jak ji současně známe z domácí politiky. Zkušenost. Jak ti lidé vlastně vypadají? Rozhlédněme se a nemlčme. Děkuju.

Filip84

Uvážíš-li, že jsme opravdu jeden z mála technicky vyspělých a bohatých států (otázka je, jsme-li vyspělou společností i jinak, že?), ve kterém není illegální být pod vlivem, jinak illegální, návykové látky (ano, prakticky nejde být legálně pod vlivem návykové látky, protože k tomu, abys mohl být pod jejím vlivem, jí musíš držet – a to nelegální je!), že držení všech illegálních návykových látek, včetně tzv. tvrdých drog, v množství pro osobní spotřebu je stejně trestné, jako např. plivnout na chodník, nebo si nezapnout v autě bezpečnostní pás (jinde se za to zavírá do kriminálu! Neříkám, že na poprvé, ale zavírá!), že alkohol je u nás levný a dostupný na každým rohu (půl litra seženeš za stovku v podstatě v každým marketu a mladí Nizozemci, Angláni atp. si pochvalují, jaký je to, za ten peníz, fajnový chlast na to se kvalitně a rychle namrdat jako prase! 😎👌), a že „tráva“ se, prakticky, vůbec neřeší, pokud nejsi debil úplný a komplexní, a pokud jí nepřevážíš plnou dodávku (nebo tak něco), tak rozhodně ano: jsme! 🤷‍♀️

Otázka, samozřejmě, je, je-li to dobře.

Tak jako, z jistýho úhlu pohledu, ten „hospodský Palivec“ chce taky z něčeho žít. Záchytky si cizinci pochvalují: Poláci, Angláni, Nizozemci … U nich by skončili v policejní cele pro namrdance, nikdo by se tam s nimi moc nepáral, zaplatili by ranec peněz, dozvěděla by se to škola / zaměstnavatel, uliční vejbor, farář, starosta a jejich kariéru by to mohlo vážně ohrozit! U nás? Se kvalitně vyblijou a vyspí na záchytce, za „ceny značně snížené“ (co to je pro ně pár tisícovek!? 😂) a ještě jsou za frajery!

Z jinýho úhlu pohledu jsou za tím zkažený dětství, zničený rodiny, škody na zdraví a majetku, které nemá kdo nahradit (kde nic není, ani exekutor nebere!)…

Já myslím, že položíš-li si ta positiva a negativa na pomyslné misky vah, výsledek bude dostatečně jasný!

da ny

Asi i ano.
V konzumaci piva a alkoholu, jsme na špičce.
Klesl údajně nákup tabákových výrobků, kupují se jiné alternativy (mládež)..

Pití alkoholu v české populaci je dlouhodobě na vysoké úrovni. Spotřeba alkoholu v ČR dlouhodobě odpovídá 10 l čistého alkoholu na osobu.
Jsme na 9. – 10. místě na světě.
Před námi je například Bělorusko, Moldavsko, Litva. Rusko, Ukrajina, Andora, Rumunsko, Maďarsko.....
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Seznam_st%C3%A1­t%C5%AF_sv%C4%9Bta_po­dle_spot%C5%99e­by_alkoholu
Jsme alkoholici a zloději, takový máme punc 😉

jirka F

Já například piju hlavně nealkoholické pivo a nápoje. Jen o vánocích si koupíme medovinu.

Disraeli

Jo a nejen toho.

Ametyst

Asi stejně jako Nizozemí s drogami nebo Skandinávie s opilci.

plebs

Podle mého odhadu to není tak špatné pravděpodobně starší generace ještě není zvyklá na nové trendy a vymoženosti generace Z.
Na př. ve Frankfurtu je to malinko větší město než v ČR kde žije pohledná dáma která bude kandidovat do EU Parlamentu. V BRD uvádí Die Welt 300 dealerů a 5000 narkomanů 1100 přepadení a jenom 250 loupeží ročně.

zjentek

Savoiere k tématu JIŽ BRZY nadcházející pořad>>> https://www.y­outube.com/wat­ch?v=8DqgBjF3pBA

Savier

Mrknu na to :)

Savier

Filip84: Díky za uchvácující odpověď. Jsem rád že na tomto webu jsou tak inteligentní uživatelé.

df

Savier: pozor! Inteligence je jedna věc, moudrost věc druhá. První je kvantita, druhá je kvalita☝️

Filip84

Drap: Takové „informace“ vidí každý, kdo, tak jako občas, sleze z hory do města, projde se na večír kolem nádraží, no a nebo si přečte nějakou tu statistiku: ona, sice, nuda je, má však cenné údaje! 🙄🤣

zjentek

Drape toto není informace, toto je realita. Ovšem můžeš ji považovat třeba také za informaci, i když jde o zcela odlišné pojmy. Každý vnímá a vidí, jak chce. Toť také jeden z principů svobod demokracie.

Savier

Drap: Vyplývá to ze statistik… Jsme jedni z nějvětších konzumentů alkoholu, pervitinu a marihuany v evropě. Děkuji.

Ametyst

Pervitin- co Čech, to chemik.