kurec

Není to krásné, že je Česko první zemí na světě, kde se podařilo kompletně vymýtit africký mor prasat?

zdroj: Evropská komise

https://www.no­vinky.cz/doma­ci/499720-v-cesku-se-podarilo-vymytit-africky-mor-prasat-pochlubili-se-veterinari.html

Česko je první zemí na světě, kde se podařilo kompletně vymýtit africký mor prasat, no není to krásné?

Nejlepší odpověď
vas999

Hmm. Nevím, co na to říct. Krásné to opravdu je, pokud je to ovšem pravda a mor je vymýcen kompletně. Ještě krásnější by bylo, kdyby se africký mor prasat podařilo vymýtit i v okolních zemích, aby se k nám už znovu nevrátil. Nicméně je to pěkná zpráva.

Další odpovědi
aliendrone

Moc se neraduj, hned jak cena vepřového bude dlouhodoběji stagnovat (neporoste), objeví se nová prasečí nemoc. (aby bylo nutné prasata vybít a zachovat /zvýšit cenu);) :D :D

OPRAVDU sis nevšiml, že když je hodně hovězího > nemoc šílených krav, když je hodně drůběže/vajec > ptačí chřipka, když je hodně třeba i jen citrónů – v CELÉM Řecku shoří prakticky VŠECHNY citronovníky (a hned vedle stojící olivové sady, které jsou podle mne přinejlepším stejně tak dobře hořlavé, ne-li lépe to mine) – prostě NEPOCHYBUJ, že se „něco najde“! ;) :D :D